Як підшити хустку.

Далеко не кожна жінка швачка від народження. Комусь просто ніколи розбиратися в тонкощах цього ремесла, комусь нецікаво. Є багато різних причин. Але іноді трапляється так, що деякі знання терміново потрібні, а занурюватися в тексти, повні незрозумілою термінологією, і написані, здається, на зовсім чужою мовою, не хочеться. Однак, хустку , який раптом знадобилося підшити, вимагає до себе уваги. Як же підшити його правильно?
Вам знадобиться
  • - голка і нитка під колір хустки
  • - швейна машинка
Інструкція
1
Підігніть те місце, яке збираєтеся підшити так, щоб кінець виявився загорнутим всередину. Легкими стібками змітайте ниткою, щоб тканина не розповзалася. Вузли зав'язувати не треба. Тепер, коли тканина щільно тримається і нікуди не дінеться, визначитеся, чи зможете прошити пряму строчку. Якщо ні, то проведіть лінію за допомогою сухого мила або кравецької крейди і шийте по ній. Далі приступите до основного шву. Прошийте його, як називають у народі, «уперед голкою», залишаючи маленьку відстань (міліметра два-три) між стібками. Почати і закінчити рядок слід вузликом.
2
Якщо вам потрібно підшити всю сторону, то підігніть край тканини два рази, відступаючи від краю три-п'ять міліметрів. Так само змітайте, або можете приутюжить, щоб тканина не розходилася. Все тим же швом «уперед голкою» підшийте підготовлений край хустки, відступаючи від внутрішнього краю згину приблизно 1 мм. Початок і кінець рядки повинні бути закріплені вузлом, довжину стібка краще брати подрібніше - 2-3 мм, так готовий край буде виглядати акуратніше.
3
Якщо ви хочете підшити хустку за допомогою швейної машинки, то підігніть так само два рази край і змітайте або пропрасуйте його. Не забудьте заправити машинку ниткою потрібного кольору. За допомогою лінійки і шматка мила або кравецької крейди проведіть лінію на відстані чотирьох міліметрів від краю, щоб строчка була пряма. Покладіть тканину під лапку машинки і подправьте так, щоб голка була рівно над лінією і в самому її початку. Потім опустіть голку за допомогою маховика (махового колеса), щоб вона проткнула тканину, опустіть лапку машинки. Зробіть закріпку і прошийте підготовлений край хустки, довжину стібка краще вибрати приблизно таку ж, як при ручному підшивки - від 2 до 3 мм. Досягнувши кута хустки, акуратно поверніть його: залишивши голку опущеною, підійміть лапку, поверніть хустку , перевіряючи напрямок подальшої строчки, опустіть лапку і продовжите. Підшийте всі краї. Закінчите рядок також закріпкою. Потім підніміть голку і лапку, вийміть тканину і перевірте строчку, якщо вона злегка затягнулася (край хустки трохи «збереться»), розтягніть її. Заправте кінчики ниток всередину підшитого краю.