Як зв'язати красивий жилет.

Спочатку жилет був частиною чоловічого класичного костюма і одягався під піджак. Але вже зараз це багатофункціональна частина гардероба не тільки чоловіків, а й жінок. Жилети носять і з спідницею, і з брюками, і з джинсами. Жилет підходить як для сорочки, так і для водолазки.
Вам знадобиться
  • пряжа;
  • спиці;
  • викрійка.
Інструкція
1
Жилет оптимально підійде в якості осінньо-зимового одягу. Тому склад пряжі повинен включати альпаку, Ангору, мохер і т.д. Пряжу краще вибирати не тонку - не менше 110 м/50 г.
2
Перед початком в'язання необхідно вибрати візерунок, щоб жилет не дивився занадто просто: зробіть красиві коси з боків або ефектний виріз горловини. Для основного полотна ви можете підібрати різні типи в'язки - «рис», «путанка», виворітна гладь, перлова в'язка і т.д. Варіантів маса - все залежить від вашої фантазії.
3
Перед початком в'язання зробіть викрійку за своїми розмірами. Для жилет а необхідно зняти мірки об'єму талії та грудей, а також глибину горловини. Обов'язково зв'яжіть зразок 10х10 см і порахуйте, скільки в нього увійде петель.
4
Жилет в'яжеться дуже просто, оскільки у нього відсутні рукава. Починати в'язання необхідно зі спинки. Наберіть стільки петель, скільки необхідно для вашого розміру, виходячи з пов'язаного зразка. Починати в'язання найкраще з гумки, щоб край вироби не закручувався і не висів «обрубком». Гумка може бути будь-яка, наприклад: 1 лицьова схрещена петля, 1 лицьова, 1 схрещена. Потім 2 виворітні петлі. Так повторюйте по всіх набраним петлям. Коли ви переверне полотно, в'яжіть по малюнку.
5
Після 10 см гумки в'яжіть основним узором. Якщо хочете, можна додати кілька кіс або ажурних вставок з накидами. На висоті 35 см починайте вив'язувати пройму. Для цього закрийте 5 петель з кожної сторони, а потім 2 рази по 2 петлі.
6
Найголовніше при в'язанні жилет а - горловина. Вона-то і робить жилет ефектним предметом вашого гардеробу. Горловина може бути кругла, квадратна, «навскіс» або V-подібна. Для круглої і овальної горловини вам необхідно закрити 10 середніх петель, а далі в кожному другому ряду закривати по 1 петлі, поки ширина плечей не досягне 12 см (при в'язанні овальної горловини закривати необхідно 5 разів по 1 петлі). Для квадратної горловини закрийте відразу 25 петель, а для V-подібної - 1 середню петлю.
7
Горловина «навскіс» в'яжеться досить складно, оскільки потрібно так розрахувати петлі, щоб горловина не вдалася крива. Від плеча відступите 10 см і закрийте одну петлю. Далі починайте з одного боку закривати по 1 петлі в кожному 2-му ряду, а з іншого в кожному 4-му.
Корисна порада
Обов'язково обробіть пройми і горловину красивою гумкою. Гумка може бути така ж, як і внизу жилета, а може бути і будь-яка інша.
В'язана жилетка, колись недоглянута і знехтувана дизайнерами, стала незамінною складовою сучасного образу. Такий елемент одягу підійде як для офісних буднів, так і для романтичного вечора.
Вам знадобиться
  • - Пряжа;
  • - спиці №3.
Інструкція
1
Почніть в'язати жилетку зі спинки. Наведений спосіб розрахований на розмір S, якщо потрібен більший розмір, то для кожного збільшуйте кількість петель на 10. Наберіть 87 петель, зв'яжіть 4 см гумкою, чергуючи дві лицьові петлі з двома виворітними до кінця ряду. В наступному (п'ятому) ряду виконайте 15 виворітних петель. Далі до кінця ряду чергуйте 2 петлі, провязани разом виворітного, з 1 накидом і 25 петлями виворітного гладі. Завершіть ряд 15 виворітними петлями.
2
Таким чином ви розмістили на спицях ділянки для вив'язування ромбів. Далі одночасно додавайте в кожному восьмому ряду після кромочної по 1 петлі. Прибавки робіть сім разів з обох сторін. Вийде 101 петля. Для формування малюнка ромбів в першому ряду зв'яжіть 10 виворітних петель, потім 2 пров'яжіть разом і виконайте 11 петель виворітними. Дану комбінацію повторюйте до кінця ряду.
3
Наступний і все виворітні ряди вив'язувати по малюнку. Третій ряд від початку формування ромбів в'яжіть як перший, тільки замість 10 виворітних петель в'яжіть 9. Так з кожним рядом продовжуйте зменшувати кількість виворітних петель до і після ромба на 1 петлю і збільшувати на 2 петлі ті, що знаходяться всередині ромба.
4
Продовжуйте в'язку до 23-го ряду. Потім почніть додавати по 1 виворітного петлі з двох сторін від ромба і збавляти по 2 петлі всередині ромба. У 39-му ряду зв'яжіть 10 виворітних петель, зробіть накид, а потім з'єднайте 3 петлі разом виворітної. Повторіть накид і пров'яжіть 10 петель виворітними. Повторюйте ромби з 1-го по 40-й ряди.
5
Через 24 см від гумки почніть формувати пройми. Для цього по 5 петель з обох сторін закрийте. Потім закрийте в кожному другому ряду один раз по 3 петлі і один раз по 2. На завершення два рази закрийте по 1 петлі. Для вирізу горловини через 16 см від початку формування пройм закрийте 21-ю центральну петлю. По обидві сторони від них три рази закрийте по 5 петель, потім по одному разу 2 і 3 петлі. На висоті 49 см закрийте по 8 петель для кожного плеча і закінчите в'язання.
6
Аналогічно спинці зв'яжіть перед. Але на висоті 28 см від набірного краю закрийте для пройм один раз 6, 4 і 2 петлі. Через 11 см від початку формування пройм закрийте 27 центральних петель. Обабіч по одному разу закрийте 5, 4, 3 петлі і два рази по 2 і 1 петлі. При складанні зшийте одне плече. Наберіть по краю горловини 158 петель і виконайте 4 ряди гумкою. Закрийте плече. Пройми також обв'яжіть гумкою в 4 ряди. Виконайте бокові шви.