Як визначити фази місяця.

Вплив Місяця на земне життя давно визнано офіційною наукою. Місячне тяжіння не тільки регулює припливи і відливи океанів, але також впливає на ріст рослин і на самопочуття людей. Місячні фази враховуються при проведенні багатьох релігійних і окультних обрядів. Тому інформація про фази Місяця важлива не тільки для астрономів, але і для багатьох садівників, психіатрів, окультистів і людей, звиклих будувати своє життя з урахуванням природних ритмів.
Інструкція
1
Місячні дні не збігаються у часі з сонячними, тому місячний місяць коротше звичайного календарного і становить приблизно 28-29 днів. Традиційно протягом місячного циклу прийнято виділяти чотири основні фази: молодик, перша чверть, повний місяць, остання чверть. Місяць в період від молодика до повного місяця називається зростаючої, а від повного місяця до молодика - спадної або старіючої.
2
Ці фази можна розрізнити неозброєним оком, якщо просто подивитися на нічне небо. Під час молодика Місяць взагалі не видна на небозводі, перша і остання чверть виглядають як тонкий серп, вигнутий вліво або право, повний місяць проявляється у вигляді повної, круглої місяця, добре помітною з раннього вечора до світанку.
3
Для того щоб відрізнити зростаючу місяць (першу чверть) від спадною, подивіться в який бік зігнутий її серп. Якщо опукла сторона спрямована вправо - місяць молода, зростаюча, якщо навпаки вліво - старіюча. Запам'ятати це розходження можна за допомогою простого мнемонічного прийому. Подивіться на місяць і подумки уявіть її у вигляді літери російського алфавіту. Якщо місячний серп нагадує букву «С», луна старіюча, спадна. Якщо ж можна побачити букву «Р», подумки домалювавши паличку до ріжкам місяця, значить місяць зростаючий - перша чверть.
4
Якщо потрібно більш точне знання про фазу місяця: конкретний місячний день, тривалість самої фази і т.п., - одним візуальним спостереженням вже не обійтися. В цьому випадку вам знадобляться спеціальні видання, що публікують відповідну інформацію. Найзагальніші відомості про фазу місяця можна знайти в звичайних відривних календарях. Там публікуються назва місячної фази, а також час сходу і заходу місяця. Відомості про місячних днях і їх тривалості можна знайти в спеціальних довідниках садівників і городників, а також в різноманітних астрологічних календарях, публікованих щорічно.
5
Якщо ви багато часу проводите в інтернеті і маєте свій сайт чи блог, більш зручними в застосуванні можуть бути різноманітні програмні інформери. Для їх використання просто вставте код інформера в свій блог або на сайт, і ви завжди будете мати актуальні відомості про місячних фазах. Як правило, інформація інформерів оновлюється щогодини автоматично, тому від вас не буде потрібно більше ніяких дій. Ви завжди зможете скористатися цим скриптом, просто заглянувши на відповідну сторінку.
Зверніть увагу
Майте на увазі, що якщо ви спостерігаєте Місяць, перебуваючи в південній півкулі, то орієнтація її серпа у відповідних фазах буде протилежною. А близько екватора місяць завжди видно як би лежачим на боці, тому визначити, перша це чверть або остання, дуже проблематично.