Як підстригати яблуні. обпилювання старих яблунь.

Яблуня - рід листопадних дерев з розлогою кроною заввишки 2,5-15 м з кулястими солодкими або кисло-солодкими плодами. Розмір плодів залежно від виду може бути з горошину або досягати 15 см в діаметрі. Багато видів яблуні вирощують як декоративні рослини в садах і парках, використовують в полезахисному лісорозведенні. Всі види - хороші медоноси. Деревина у яблуні щільна, міцна, легко ріжеться і добре полірується; придатна для токарних і столярних виробів, дрібних виробів.
Вам знадобиться
  • Для того щоб підстригти яблуні вам знадобиться:
  • - садова розкладна драбина (драбина);
  • - садова ножівка;
  • - секатор;
  • - олійна фарба;
  • - кисть.
Інструкція
1
До певного віку яблуні сильно розростаються. Гілки стають довгими і починають гнутися до землі при рясному плодоносінні. За кроною яблунь потрібен постійний догляд, її потрібно періодично, хоча б раз на три роки обпилювати і постригати. Якщо у вас яблуня дуже стара то нічого страшного, її абсолютно реально можна перетворити на молоду й плодоносить. Ні в якому разі не вирубувати яблуні , їх вік практично безмежний при належному догляді. Для підстригання яблуні виберіть осінь, коли ви зібрали з неї врожай, і вона буде відпочивати на наступний рік, так як яблуні приносять плоди раз на 2 роки. Отже, приступайте до формування крони. Подивіться, яку крону ви хочете зробити яблуні - кулясту або розташовану в певній площині. Озирніться, намітьте які гілки треба обпилювати. Виберіть самі товсті сучки, від яких відходять гілки товщиною близько 5 сантиметрів. Поставте драбину, підніміться наверх і почніть стрижку.
2
Обпиляєте гілки з одного боку, потім обпиляєте з іншого боку, так щоб висота була приблизно однаковою. Нижні гілки, які зовсім опустилися до землі необхідно видалити повністю. Тепер візьміть яку-небудь фарбу, бажано масляну і прокрасьте кожну спиляну вами гілочку на місці спилювання. Це необхідно зробити для того, щоб навесні, коли яблуня прокинеться після зими і почнеться сокорух, закрити судини, розташовані в гілках. Якщо гілки не фарбувати, то всередину дерева можуть проникнути хвороботворні бактерії і мікроорганізми. Крім того буде капати сік.
3
Дрібні сучки, товщиною до 1 см, підстрижіть секатором. Їх можна не зафарбовувати фарбою, так як вони маленькі і зріз сам заросте. На наступний рік ви побачите, що яблуня почне пускати величезна кількість маленьких гілочок в різних частинах своїх товстих гілок і її крона знову стане молодий і плодоносної.
Зверніть увагу
При обпилювання дерева будьте уважні, бережіть очі!
Корисна порада
Спиляні гілки не викидайте, порубати їх на шматочки по 30 см - це відмінні дрова для шашликів!