Як промити ніс новонародженому.

Промивання носа немовляті - процедура екстраординарна. Проводити її слід тільки за рекомендацією лікаря. Якщо у дитини з'явилася нежить, перш за все зверніться до дільничного педіатра, навіть якщо немає температури. Нежить у немовляти може бути функціональним. У цьому випадку він зазвичай проходить без будь-якого стороннього втручання. Але трапляється, що скупчилася слиз дуже заважає нормальному диханню. У цьому випадку лікар може порадити помити ніс.
Вам знадобиться
  • -гумові груша;
  • -шпріц без голки;
  • -спеціальний сольовий розчин або кухонна сіль.
Інструкція
1
Перед тим, як промити носик, видаліть звідти слиз. Це можна зробити за допомогою маленької гумової груші, яка обов'язково повинна бути у вас в аптечці. Малюкові ця процедура може не сподобатися, як і взагалі промивання носа. Але зробити її необхідно, інакше всі зусилля підуть даремно. Розчин просто витікатиме назад.
2
Спеціальний дитячий сольовий розчин можна купити в аптеці. Зазвичай їх кілька видів, і можна вибрати той, який більш всіх інших відповідає як вашим цілям, так і віку малюка. Точно дотримуйтесь інструкції. Якщо ж відповідного кошти в продажу не виявиться, зробіть його самі. Розчиніть 1 чайну ложку солі в літрі води. Для приготування воду можна взяти і гарячу, але перед процедурою її необхідно остудити до кімнатної температури.
3
Приготуйте шприц. Краще взяти маленький діабетичний на 5 мл, саме стільки розчину вам потрібно. Голку необхідно зняти. Якщо у вас є тільки більший шприц, уважно стежте за кількістю рідини.
4
Малюка покладіть на бочок. Воду вливайте слабкими цівками спочатку в одну ніздрю, потім в іншу. Якщо ніс закладений, рот у дитини зазвичай відкритий, але за цим необхідно простежити. Поспостерігайте, щоб малюк не подавився розчином. Якщо це раптом сталося, покладіть його на руку на живіт і злегка поплескайте по спині.
5
Якщо лікар виписав краплі, закапайте їх після промивання. Самолікуванням займатися небезпечно, маляті підходять далеко не всі ліки, якими лікуються дорослі або навіть діти більш старшого віку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DQqManCckc0
Зверніть увагу
Сіль для приготування розчину необхідно брати без додавання йоду. Чи не промивайте носик за допомогою гумової груші. У неї, звичайно, м'які краю. Але ви не можете контролювати, скільки рідини вилилося в кожну ніздрю. Надлишки небезпечні, тому що немовля може захлинутися. Краще користуватися спеціальними засобами, оскільки вони не тільки промивають ніс, але і надають лікувальну дію.
Корисна порада
Ніс дитини необхідно тримати в чистоті завжди, незалежно від того, є у нього нежить чи ні. Промивати постійно, звичайно, не слід. Але уважно оглядайте новонародженого кожен день. Якщо ви помітите, що в носі з'явилися скоринки, видаліть їх за допомогою ватного джгутика і змастіть носик спеціальним маслом. Чистити ніс для профілактики не слід.