Як створити ательє.

Якість недорогого одягу сьогодні, на жаль, залишає бажати кращого. Саме тому відкриття ательє з хорошими майстрами буде приносити стабільний дохід. Не менш затребуваними виявляться і послуги з ремонту одягу.
Вам знадобиться
  • - стартовий капітал;
  • - обладнання;
  • - приміщення.
Інструкція
1
Після реєстрації власної компанії знайдіть відповідне приміщення. Якщо ви володієте зовсім невеликим стартовим капіталом, почати свою справу можна і вдома. Однак будьте готові до того, що довіра клієнтів до надомної ательє буде набагато нижчою, а потік відвідувачів - в рази менше. Краще вибрати приміщення з декількома кімнатами, серед яких повинен бути прийомний хол, зона примірочних, робочий зал і підсобка. Ремонту ви можете приділити мінімум коштів: головне, щоб навколо було чисто і досить світло.
2
Придбайте необхідне обладнання: розкрійні столи, швейні машини, праски, прасувальні дошки, вішалки, манекени. Не забудьте про всілякі витратних матеріалах - від канцелярії до голок. Залежно від спрямованості роботи вам може знадобитися спеціальне устаткування, яке суттєво прискорить робочий процес. Наприклад, якщо ви будете працювати з хутром, не обійтися без скорняжной ремісничої машини.
3
Займіться пошуком персоналу. Бажано підібрати досвідчених швачок, можливо, навіть зі своєю клієнтською базою. Для роботи з ними можна вибрати один із способів оплати. По-перше, ви можете призначити для них окладно-відрядну зарплату залежно від кількості замовлень. Однак при цьому потрібно контролювати терміни виконання, оскільки швачка може переоцінити свої сили. По-друге, ви можете здати в оренду робоче місце та обладнання, стягуючи з працівниці певну щомісячну суму, не залежну від виконаної роботи.
4
Подбайте про те, щоб інформація про ваш ательє присутня у всіх міських довідниках підходящої спрямованості. На вході обов'язково розмістіть помітну рекламу із зазначенням деяких розцінок. Організуйте адресну розсилку буклетів в прилеглому районі.
Зверніть увагу
Дуже часто клієнти приносять досить дорогі тканини, шкіру, хутро. Приділіть увагу їх збереження, навчіть персонал звертатися дбайливо з подібними матеріалами. Складайте акт приймання тканини клієнта перед початком роботи.
Корисна порада
Якщо торгівля тканинами - вже окремий бізнес, то продаж фурнітури, підкладкових і клейових матеріалів цілком можна організувати в самому ательє. Так ви зможете збільшити свій дохід і заощадити час клієнтів.