Як обжати мережевий провід.

Зазвичай при підключенні до інтернет-провайдера співробітники приходять і налаштовують з'єднання, а також здійснюють необхідні маніпуляції з проводами . Однак часом виникає необхідність самостійно обжати дріт, якщо раптом зламався коннектор або з мережевим кабелем трапилася якась неприємність. Це не так складно, як здається на перший погляд.
Вам знадобиться
  • мережевий провід (кручена пари), коннектор RJ-45, обтискні кліщі (крімпер)
Інструкція
1
Приготуйте мережевий провід (кабель). Його ще називають кручений парою, оскільки під ізоляцією знаходяться чотири пари різнокольорових дротів, звитих по два. Таким чином, всього там вісім проводков.
2
Вам також знадобиться обжимний інструмент крімпер. Купуйте його або, якщо збираєтеся скористатися ним лише один раз, позичте у кого-небудь.
3
Візьміть новий коннектор RJ-45. Це пластмасовий наконечник, який надягає на кабель і безпосередньо вставляється в мережеву карту комп'ютера (а точніше - роз'єм мережевої плати). Краще всього, якщо коннектор має вісім напрямних для проводков - це значно полегшує завдання, оскільки проводки буде простіше вставити. Приготуйте на всякий випадок 2-3 коннектора, вони коштують дуже дешево в будь-якому комп'ютерному магазині.
4
Спочатку зніміть ізоляцію з дротів кабелю. Для цього вставте кабель в спеціальне пристосування у Крімпер - круглу нішу з лезом. Якщо такого пристосування не передбачено, акуратно скористайтеся ножем. Надріжте ізоляцію на кабелі в декількох сантиметрах (від трьох і більше) від кінця дроту. Затисніть крімпер і перейдіть навколо кабелю - ізоляція буде надрізана по колу. Потім витягніть кабель, не розтуляючи кліщі.
5
Розкрутите і випрямити проводки. Розмістіть їх у певному порядку зліва направо: біло-оранжевий, оранжевий, біло-зелений, синій, біло-синій, зелений, біло-коричневий, коричневий. При необхідності підрівняйте проводки, обрізавши їх кінці, щоб всі вони були на одному рівні.
6
Візьміть коннектор RJ-45 так, щоб засувка була спрямована вниз. Вставляйте проводки в коннектор до упору, використовуючи напрямні. Потім натисніть, щоб ізоляція увійшла всередину його і зафіксувалася. Вставте конектор в спеціальне гніздо крімпер. Здавите коннектор кліщами - фіксатор щільно притисне ізоляцію.
Зверніть увагу
Переконайтеся, що проводки дістають до контактів коннектора.