Як виростити кобею.

Кобея лазающая - це надзвичайно ефектна декоративна ліана. Цінується вона за свої гарні великі дзвіночки різних забарвлень і здатність декорувати вертикальні стінки. Якщо вам потрібно закрити непривабливу стіну сараю або будинку, влаштувати красиву ширму або оповити альтанку, то кобея прекрасно впорається з цими завданнями. Як правильно виростити цю ліану?
Вам знадобиться
  • - насіння кобеі;
  • - горщики для розсади;
  • - опора для розсади (прутики);
  • - садовий інструмент.
Інструкція
1
Придбайте насіння кобеі. Краще візьміть по два пакетики вподобаного сорту, тому насіння цієї ліани проростають погано. Обов'язково при покупці перевірте термін придатності насіння.
2
Підготуйте насіння до сівби. Через те, що у насіння щільна оболонка, перед висадкою їх бажано замочити. Розкладіть насіння на змочену слабким розчином марганцівки марлю. Блюдечко загорніть в целофановий пакет, для запобігання втрат вологи. Підтримуйте температуру проростання не нижче 20 ° С. Періодично оглядайте насіння і якщо на них з'являться цвіль або слиз, добре промийте їх. Через два тижні насіння наклюнутся.
3
Висадите проросле насіння в горщики з легкої пухким грунтом. Акуратно, щоб не обламати паростки, викладіть насіння плоскою стороною вниз і присипте землею. Глибина загортання повинна бути 1-1,5 см.
4
распікіруйте розсаду, коли в рослин з'явиться по два справжніх листочка. Кожне екземпляр посадите в окремий горщик, і застроміть прутик, за яким ліана буде витися. Поливайте молоді кобеі помірно. Слідкуйте, щоб рослини не заплітали сусідні горщики.
5
Підготуйте місце для посадки ліани. Виберіть добре освітлене місце з пухкої родючим грунтом. Добре, якщо кобея буде захищена від вітру парканом або стіною. Ретельно перекопайте грунт і виберіть коріння бур'янів. Викопайте для посадки лунки на відстані не менше 50 см один від одного.
6
Підготуйте рослини до посадки в грунт. Як тільки мине загроза заморозків, починайте привчати розсаду до умов відкритого грунту. Чи не виставляйте горщики з молодими рослинами на сонці. Це може викликати опіки листя. Загартовану розсаду висадіть на постійне місце і добре полийте.
7
За сезон дайте рослинам 1-2 підгодівлю органічними добривами. Це сприяє гарному наростання вегетативної маси. Закріплюйте в міру необхідності стебла ліани на опорі, направляйте їх.
Зверніть увагу
Якщо ви посадите насіння в лютому, то кобея до моменту висадки в грунт утворює досить довгі пагони. Це може викликати труднощі з транспортуванням і посадкою.
Корисна порада
Пізньої осені можете обрізати стебла кобеі і викопати коріння для збереження в прохолодному приміщенні з достатньою вологістю.