Як вибрати дорожню сумку.

Досвідчені мандрівники знають, що вибір спорядження вкрай важливий, адже похідна взуття, намет і непромокаючий ні в якому разі не повинні підвести. Те ж саме стосується і дорожньої сумки.
Інструкція
1
Визначтеся, яким видом транспорту ви будете користуватися в подорожі. Враховуйте, що в ручну поклажу при авіаперельоті не можна брати багаж, що перевищує 21 дюйм у висоту. У разі якщо дорожня сумка виявиться масивніше, вона буде відправлена в багажне відділення. В поїзді вам доведеться нести сумку по коридору, тому занадто великою вона бути не повинна. Вирішіть, купуєте ви сумку виключно для власних потреб, або в ній будуть подорожувати речі ваших супутників. Це також вплине на розмір сумки.
2
Якщо ви купуєте сумку на колесах, перевірте їх кріплення. Вибирайте сумку , колеса якої кріпляться за допомогою сталевих підшипників. Пластмасові втулки швидко зламаються і сумка прийде в непридатність. Перевірте жорсткість дна і наявність в ньому спеціальних твердих вставок. Дно повинно витримати вагу сумки, наповненою вашими речами.
3
Беріть сумку , ручки якої зшиті зі смуг тканини. Переконайтеся в тому, що ці смуги проходять через дно «кільцем», добре прострочені і міцно пришиті до сумки. Довга ручка повинна бути з наплічником. Перевірте всі рядки, застібки і блискавки. Замочки повинні добре працювати, а шви не бути прикрашені сторонніми недбало стирчать нитками.
4
Запитайте у продавця про стійкість просочення, яка використовувалася при виготовленні дорожньої сумки. Якісне просочення зробить тканину більш стійкою до промокання і стирання. В цьому питанні вам доведеться прислухатися до думки продавця-консультанта, бо перевірити якість просочення можна лише на практиці, в процесі експлуатації.
5
Купуйте сумку з внутрішніми кишеньками і кількома відділеннями. Це полегшить вам процес упаковки багажу. Крім того, маленькі предмети не будуть перемішуватися з одягом, і ви зможете легко і швидко знайти їх в сумці.
6
Вибирайте сумку зі штучної шкіри або матеріалу. Натуральна шкіра швидко втратить свій первісний респектабельний вигляд, покриється подряпинами. До того ж тканинні сумки найлегші.
Сумка на коліщатках здатна істотно полегшити життя мандрівникові. Вона не відтягує руки, не тисне на плечі, а слухняно їде за господарем. Іноді такі сумки здатні завдати неприємностей, але цього можна уникнути, якщо зробити правильний вибір.

Велика, середня або маленька?

Велика дорожня сумка на коліщатках має масу переваг. В неї помістяться речі всієї родини на цілий відпустку. Але чи всі з того, що ви хочете взяти, знадобиться вам у подорожі? Перед тим як вирушати в магазин за сумкою, подумайте, що саме потрібно в неї покласти, а без чого можна обійтися. Найкраще скласти список необхідних речей. Крім того, врахуйте кілька обставин. Якщо ви збираєтеся летіти літаком, з'ясуйте, чи дозволяє авіакомпанія ділити вага багажу хоча б на двох пасажирів. Якщо ні, замість великої сумки краще купити середню і маленьку. Майте також на увазі, що багаж, навіть коли він їде на коліщатках, іноді доводиться піднімати. А під час подорожі поїздом або автобусом занадто об'ємна сумка може не влізти під полицю або в багажне відділення.
Якщо дозволяють кошти, краще завести дві сумки різних розмірів.

Дно і колеса

Визначившись з розміром, вирушайте в магазин. У всіх солідних торгових точках, де продається подібний товар, вам запропонують декілька видів дорожніх сумок на коліщатках. Зверніть особливу увагу на дно - воно не повинно деформуватися від великої ваги. Що стосується коліс, то їх в основному роблять з силікону або пластмаси. Перший варіант кращий. Силікон довговічніше, менше піддається зовнішнім впливам і не так гримить по бруківці. Зверніть увагу на те, як коліщатка розташовані. Вони повинні бути притоплена. У такому вигляді коліщатка вони менше чіпляються за перешкоди і рідше ламаються. Грає роль і розмір. За інших рівних умов зручніше буде сумка з більш великими колесами, оскільки від цього фактора залежить прохідність.
Дуже добре, якщо сумку можна трохи збільшити в розмірі за рахунок додаткової порожнини, яка зазвичай застібається на блискавку.

З чого вона зроблена?

Якісні дорожні сумки роблять із легкої, але дуже міцною водонепроникною тканини. Це різні каландровані матеріали. Зверніть увагу на те, скільки у сумки відділень. Має бути одне велике і кілька дрібніших. Зручно, коли блискавку, за допомогою якої закривається основне відділення, можна зафіксувати. Переважніше кодовий замок, а не той, що з ключиком. Огляньте шви. Гарна сумка зшита рівної міцної рядком, шви у неї не розповзаються, немає і пропущених стібків.

Ручка - це важливо

Скільки у такий сумки має бути ручок? Безумовно, у будь-якої моделі є та, за яку сумку і везуть. Але краще, якщо буде ще декілька ручок. Не виключено, що в подорожі виникнуть ситуації, коли сумку доведеться нести. Може бути, це навіть доведеться робити удвох, так що додаткові ручки просто необхідні. Краще, якщо додаткові ручки будуть з тканини, оскільки пластмасові легко відриваються.

Ціна і якість

Дорожні сумки на коліщатках випускають в багатьох країнах. Ціновий діапазон надзвичайно великий. Але занадто невисока ціна повинна вас насторожити. Хороша репутація у німецьких фірм, хоча коштують такі сумки досить дорого. В останні роки на ринку з'явилися і російські виробники, що випускають товар подібного роду. За якістю сумки Finding, «Гарант», «Левіт» досить гарні, але коштують трохи дешевше німецьких. Купити якісну недорогу сумку можна і через інтернет-магазини Росії, України і Білорусії, в тому числі спеціалізовані, на кшталт Robinzon, «Дорожні сумки та валізи», «дорожня сумка».