Як бути мудрим і розумним. Як стати розумною людиною.

Як часто доводиться бігати за порадами до дорослих і авторитетним людям. Але не варто думати, що мудрість і вміння приходять з віком. Все залежить від самої людини і його бажань.
Інструкція
1
По-перше, знайте, що мудрість і розум це два різних поняття. Відповідно розумна людина не обов'язково є мудрим. Але однозначно і той, і інший знають щось, що не знають інші. Сенс життя виключно для всіх людей це знайти щастя і тому багато хто вважає, що ставши розумнішим, вони обов'язково стануть щасливими. Але не все так просто.
2
Для того щоб стати розумним треба бути допитливим. Читайте різні книги, аналізуйте їх, спілкуйтеся з розумними людьми, тобто постійно розширюйте свої знання та вміння. Але знайте, що кількість знань не зробить вас мудрою людиною. А вашої кінцевою метою, швидше за все, є стати авторитетним, начитаним і, отже, багатим. Т.к. за допомогою своїх знань ви зможете заробляти хороші гроші. Тому-то багаті люди намагаються дати своїм дітям гарну образованіе.Мудрий ж людина не завжди знає все те, що знає розумний. Як сказав Есхіл "Хто мудрий не той, хто знає багато, а той, хто знає потрібне". Ось і розгадка. Серед розумних людей часто зустрічаються нещасливі, а серед мудреців таких немає, т.к. вони знають, на що не слід звертати уваги.
3
Мета мудреця полягає у набутті щастя, а не в тому, щоб ним стати. Зрозумівши різницю, почніть розбірливо ставитися до книг, джерелам інформації. Серед величезного розмаїття виділіть ті джерела, які потрібні. Наприклад, всі ми вивчали в школі обов'язково наступні предмети: математику, свою мову, фізику і т.д. Без них важко було б жити. Так і в житті є інформація, яку варто прочитати, і яку варто прочитати обов'язково. Адже дуже частина люди нещасні через те, що вони просто не дісталися ще до цих потрібних знань.
4
Аналізуйте все що бачите і чуєте. Критикуйте будь-яку інформацію, не варто вірити всьому підряд. Завжди подумайте, чому і навіщо ця людина говорить те, що ви чуєте. Будьте об'єктивні. В об'єктивній оцінці всього, що відбувається і полягає розум. Навіть якщо це ваш давній знайомий він не завжди захоче видати все те, що у нього на душі.
5
Мудреці знають, що всі люди схожі один на одного прагненням стати щасливими. Але все використовують для цього різні способи. Тому вчіться мислити глибоко і визначте, що саме вам потрібно, щоб стати щасливим.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PErvWcMGt6g
Щоб стати розумнішим, ніж зараз, потрібно постійно тренувати мозок, тримати його в тонусі, а також стежити за своїм харчуванням, регулярно займатися спортом або бувати на свіжому повітрі.

Вирішуйте завдання

Будь-які навички поліпшуються, якщо постійно їх відточувати. Якщо ви качаєте прес, то незабаром побачите заповітні кубики на животі, і з мозком те ж саме. Той, хто часто вирішує диференціальні рівняння, справляється з ними набагато краще того, хто приступає до них вперше. Тому, якщо хочете стати розумнішими в певній галузі, займайтеся нею. Наприклад, якщо ви хочете написати книгу, але думаєте, що ви недостатньо розумні, щоб красиво і добре писати, просто практикуйтеся. Побачите, як швидко поліпшується стиль і склад! Читайте книги, аналізуйте їх, вирішуйте головоломки і математичні задачі. Вивчайте іноземні мови. Це дозволить вашому мозку завжди бути в тонусі.

Займайтеся спортом

Всі знають, як важливо підтримувати хорошу фізичну форму для здоров'я. Але скільки людей з вашого оточення займається спортом? Добре, якщо набереться 5 осіб. Але фізичні вправи вкрай необхідні для тих, хто займається розумовою працею. Під час тренування розум очищається і відпочиває. Мозок насичується киснем. Швидкість обміну речовин в організмі зростає, а значить, токсини швидше покидають мозок, а поживні речовини швидше надходять в нього.

Правильно харчуйтеся

Харчування - основа здоров'я для всього тіла. Перегляньте свій раціон, щоб у ньому були присутні всі необхідні вітаміни і поживні речовини. Намагайтеся, щоб у вашому раціоні була приблизно одна частина жирів, одна частина білків і три-чотири частини вуглеводів. Саме такий склад потрібен для організму, щоб функціонувати в найбільш безпечному і здоровому режимі. Не забудьте включити в свої порції овочі, зелень і фрукти. Навіть якщо ви на дієті, не відмовляйтеся від вуглеводів. Саме вуглеводи є основним джерелом глюкози, якою живиться мозок. До речі, мозок споживає приблизно 20% всієї енергії організму.

Подбайте про режим дня

Чим раніше ви лягаєте спати і чим раніше встаєте, тим кориснішим це виявляється в кінцевому рахунку для вашої продуктивності. Звичайно, ніхто не закликає закоренілих сов терміново ставити будильник на 6 ранку, але ось вибудувати своє життя так, щоб режим дотримувався кожен день, дуже важливо. Всі складні справи намагайтеся робити в першій половині дня, коли в мозку ще не накопичилися відходи метаболізму - токсини. Також не забудьте про повноцінному режимі сну. Зазвичай людині достатньо 8 годин, щоб повністю виспатися. Намагайтеся спати саме стільки, скільки вам потрібно, щоб відчувати себе відпочив і повним сил. Ресурси організму не нескінченні, і якщо ви спите недостатньо, то працюєте на знос. Це в перспективі призведе до зниження розумових здібностей, причому скоріше, ніж ви думаєте.