Як знайти напругу, знаючи струм. Як знайти напругу змінного струму.

Для того щоб знайти напруга при відомому значенні сили струму, визначте додатковий параметр. Це опір ділянки кола, на якому вимірюється напруга . Якщо воно невідоме, визначте його по формулі, вимірявши довжину і переріз провідника на ділянці. Якщо ж опір споживача невідомо, а відома потужність, розрахуйте напруга на ньому за відповідною формулою.
Вам знадобиться
  • - тестер;
  • - таблиця питомих опорів
Інструкція
1
Визначення напруги по струму і опору. Виміряйте опір ділянки кола, якщо воно не відомо заздалегідь, приєднавши до нього тестер з відповідними настройками. Прилад приєднуйте паралельно провіднику при розімкнутої ланцюга. Перенастройте тестер для вимірювання сили струму (в режим амперметра). Увімкніть його в ланцюг послідовно і виміряйте значення сили струму.
2
Використовуючи закон Ома (сила струму на ділянці ланцюга прямо пропорційна напруги і обернено пропорційна опору), знайдіть значення напруги. Для цього помножте силу струму на опір ділянки кола (U = I • R).
3
Якщо немає приладу для вимірювання опору, визначте матеріал, з якого зроблений провідник на ділянці ланцюга, і знайдіть його питомий опір по відповідній таблиці. Знайдіть довжину її та переріз проводу. Тоді напруга буде дорівнює добутку сили струму на питомий опір і площа перерізу провідника, поділену на його довжину U = I •? • S/l. Можна перевірити результат обчислень, приєднавши тестер в режимі вольтметра паралельно до ділянки кола.
4
Визначення напруги по потужності приладу. Уважно огляньте корпус приладу або вивчіть його технічний паспорт. Там обов'язково буде указанна потужність, споживана даними приладом. Якщо ж таких даних знайти не вдалося, виміряйте потужність, споживану досліджуваним споживачем, іншим способом.
5
Для визначення потужності приєднаєте тестер в режимі ваттметра паралельно до працюючого приладу. На його екрані з'явиться значення споживаної приладом потужності. Вимірювання проводите в ваттах.Для того щоб визначити значення напруги на приладі, знайдену потужність поділіть на силу струму в амперах (U = P/I). Результат буде отриманий в вольтах.
Зверніть увагу
При проведенні дослідів необхідно дотримуватися правил техніки безпеки, підключати та відключати прилади тільки при розімкнутої ланцюга, дотримуватися їх полярність.