Як прибити карниз. прибити дерев'яний брус до бетонної стіни.

Ремонт в квартирі добігає кінця, залишилося тільки зробити останній штрих - повісити на вікна штори. Без карниза тут не обійтися. Прибити карниз - справа ця, здавалося б, нехитре, але вимагає певних навичок і невеликих хитрощів. Головна трудність в кріпленні карниза - забивання цвяхів або загвинчування шурупів. У типовому панельному будинку для цього знадобиться свердлити отвір під пробку або дюбель.
Вам знадобиться
  • Дриль, свердло, шлямбур, дерев'яний брусок, шурупи, цвяхи
Інструкція
1
Для того щоб повісити карниз на бетонну стіну або стелю, використовуйте побідитові свердло або пробійник. Позначте на стіні місця, де будуть розташовуватися отвори для кріплення карниза , а потім за допомогою пробійника і молотка розбийте бетон і відігніть при необхідності прути арматури. Після цього використовуйте для свердління отвору звичайне свердло.
2
Якщо карниз передбачає кріплення до стелі, для свердління отвору зручно використовувати домкрат. Візьміть довгий брус і встановіть його на домкрат. Брус буде підпирати дриль, а дриль - рухати свердло вперед. Для свердління отвору таким способом вам буде потрібно помічник.
3
Для кріплення карниза в бетонну стіну використовуйте свердло з діаметром, меншим за розміром, ніж діаметр шурупа. Після цього угвинтите в стіну шуруп із зусиллям; пробка або дюбель при цьому не будуть потрібні.
4
Ще один спосіб підготувати отвір для кріплення карниза припускає використання шлямбура. Встановіть шлямбур в місце майбутнього отвору і обережно нанесіть по ньому удару молотком. Після кожного удару повертайте шлямбур і періодично виймайте його з стіни, щоб очистити отвір від крихт матеріалу. У готове отвір забийте дерев'яну пробку, в яку укрутіть шуруп або вбийте цвях.
5
Навішування карниза спрощується в тому випадку, якщо в будинку між стіною і стелею прокладено дерев'яний брусок. Відпиляєте від рейки брусочки однакового розміру і до кожного з них прибийте по «вушка». Пригвинтите до брусочками кронштейни. В дерев'яний брусок під стелею укрутіть шурупи, на які навішуються брусочки з кронштейнами.
6
Якщо у вас немає готового карниза , в якості нього використовуйте металеву трубу підходящої довжини і невеликого діаметру. Трубу прикріпіть до бічних стін за допомогою болта з гайкою і шайбою. Болти вставте в кінці труби, а гайки відгвинтите. При цьому гайка притисне шайбу до кінця труби, посиливши її розпір. Щоб зняти такий імпровізований карниз, досить загвинтити гайку.