Як закрити свищ. свищ у пластиковій трубі.

Найпоширенішою причиною виникнення свищів в сталевих трубопроводах є точкова корозія. Як правило, поява свищів свідчить про зношеність водопровідної системи. Щоб уникнути серйозних аварій, рекомендується повністю поміняти водопровідні труби. Якщо ж з якихось причин заміна труб є неможливою, можна провести тимчасовий ремонт своїми руками.
Вам знадобиться
  • дриль або керн, мітчик, болти, клей БФ-2, металева щітка, бензин або ацетон, шпатель, епоксидний клей
Інструкція
1
Перед початком робіт злийте воду із системи. Для цього перекрийте стопорний вентиль, а потім відкрийте всі крани.
2
Ремонт за допомогою болта? Розширте свищ за допомогою дрилі, наріжте мітчиком різьблення. Потім вверніть болт в отримане отверстіе.Следует врахувати, що цей спосіб ремонту не підходить для старих труб. Нарізати повноцінну різьбу на старій трубі, швидше за все, не вдасться і розмір протікання тільки збільшиться.?
3
Ремонт за допомогою тимчасового бандажа? Цей вид ремонту свищів зазвичай застосовується, якщо свищ має витягнуту довгасту форму. Накладіть бандаж з гумовими прокладками ущільнювачів. В якості прокладки можна використовувати товсту гумову рукавичку, стару велосипедну шину, клапоть від халяви гумового чобота або медичний джгут. Розмір гумової прокладки повинен набагато перевищувати розміри свіща.Зафіксіруйте прокладку на трубі за допомогою болтів або спеціальних хомутів.?
4
Ремонт за допомогою клейового бандажа? Очистіть трубу від бруду за допомогою металевої щітки. Обробіть поверхню труби ацетоном або бензином. Дайте просохнути протягом 15 хвилин (мінімум). ? Розріжте склотканина на стрічки. Їх розміри визначаються виходячи з діаметра труб. Довжина стрічки повинна дозволяти зробити не менше шести шарів намотування. А ширина повинна перевершувати діаметр труби більше, ніж на третину.? Обробіть кромки стрічки клеєм БФ-2. Нанесіть шпателем епоксидний клей на одну сторону стрічки. Просочіть стрічку епоксидним клеєм, міцно притискаючи шпатель. Туго намотайте стрічку на очищену і оброблену поверхню труби, таким чином, щоб середина стрічки знаходилася над пошкодженим місцем. Стягніть бандаж металевою стрічкою. Користуватися трубою, відремонтованої таким методом, можна не раніше ніж через добу. А якщо труба знаходиться в холодному приміщенні (температура повітря 17 градусів і нижче), то не раніше, ніж через чотири дні.
5
Ремонт методом «холодної зварювання» Тимчасово починають утворився свищ можна також за допомогою спеціального складу, відомого як «холодне зварювання». Розширте свищ за допомогою дриля. Очистіть поверхню труби і знежирте її за допомогою ацетону. Просушіть трубу і нанесіть на неї склад. Час повного затвердіння складу - 10 хвилин.?
Зверніть увагу
При роботі з «холодної зварюванням» і епоксидним клеєм необхідно використовувати гумові перчаткі.Старайтесь не допустити потрапляння епоксидного клею на шкіру. Якщо це сталося, для видалення клею протріть шкіру ватою, змоченою в ацетоні. Після ретельно промийте теплою водою з милом.
Корисна порада
Якщо є можливість, варто замінити сталевий водогін на більш сучасний і досконалий.