Як скласти рекламне пропозицію.

Пропозиція з розміщення реклами в ЗМІ може складатися з двох частин: супровідного листа та прайс-листа на надання відповідних послуг. Стиль і зміст кожного звернення до потенційних рекламодавцям розрізняються залежно від адресата і характеру пропонованих послуг, але можна виділити деякі загальні моменти.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - принтер;
  • - знання норм ділового етикету.
Інструкція
1
Перед складанням рекламного пропозиції дізнайтеся в цікавить вас компанії посаду, прізвище, ім'я та по батькові людини, яка буде розглядати ваше звернення з розміщення реклами. Це може бути начальник рекламного відділу, наприклад, або керівник PR-служби. Відповідно, супровідний лист почніть з обігу "Шановний пане ...".
2
Далі йде змістовна частина супровідного листа. В ній коротко охарактеризуйте ЗМІ, в якому пропонуєте розмістити рекламу. Якщо це газета, наприклад, вкажіть її тираж, тематику, періодичність виходу, цільову аудиторію, назвіть кілька солідних фірм, що розміщували рекламу у виданні.
3
Потім опишіть переваги, які дає розміщення реклами саме в цьому мас-медіа. Наприклад, великий тираж газети чи популярність передачі допомагає донести рекламну інформацію максимально великій кількості споживачів. Якщо проводилися які-небудь дослідження щодо ефективності розміщення реклами в вашому ЗМІ, повідомте їх результати. Це дуже важливо, оскільки кожен рекламодавець зацікавлений у дієвості реклами.
4
Якщо передбачена система знижок для нових та постійних рекламодавців, коротко напишіть про це, адже мета вашої рекламної пропозиції - зацікавити потенційного партнера. Але не перевантажуйте супровідний лист цифрами або трудомісткими подробицями. Краще розпишіть більш детально цю інформацію в доданому прайс-листі.
5
В прайс-листі постарайтеся надати різні варіанти розміщення реклами та максимальну інформацію про вартість. Наприклад, в газеті реклама може розміщуватися у вигляді рекламних модулів, оголошень, статей під рубрикою "На правах реклами". Вкажіть вартість кожного виду рекламного повідомлення в залежності від обсягу або розміру, місця на смузі і т.д.
6
Для оформлення супровідного листа та прайс-листа на розміщення реклами використовуйте зручний, читаний шрифт. Щоб прайс-лист було зручніше читати, зробіть його у вигляді таблиці.
Будь рекламний матеріал служить головної мети бізнесу - добитися лояльності свого споживача. Від потенційних клієнтів потрібно вчинити певні дії: купити товар, скористатися послугою, віддати перевагу конкретній компанії. Хороший «продає» текст приваблює читача, переконує його в необхідності покупки і обіцяє допомогу. Написати працюючу рекламу - це ціле мистецтво.
Інструкція
1
Складіть план рекламного тексту. Для цього ви повинні чітко уявляти цільову аудиторію і її потреби. Так, ваша задача - продати якийсь продукт: 1) Позначте конкретну проблему (тісний кухня, зайва вага, невдачі в родині) .2) Запропонуйте реальне вирішення (вбудована техніка, фітнес-центр, консультація сімейного психолога) .3) Розкажіть про переваги вашого товару (послуги). Люди повинні прочитати про те, до чого вони дійсно прагнуть - ви лише допомагаєте їм цього досягти.
2
Продумайте заголовок. Маркетингові дослідження показують, що гарна назва більше ніж на 70% визначає ефективність реклами. Воно повинно відображати суть комерційної пропозиції, прикувати увагу потенційних споживачів. Знайдіть новинний привід; задайте інтригуюче питання; приведіть переконливі доводи («100 причин для покупки»). Який би прийом написання рекламного заголовка ви не вибрали, дотримуйтесь головний принцип - він повинен нагадати про приховані потребах людей і обіцяти їм допомогу.
3
Заінтригує, приманити покупців. Багато роблять покупки під впливом емоцій - і ваше оповідання теж повинно бути емоційним, енергійним. Придумайте захоплюючу історію, оригінальний сюжет. Ви повинні бути впевнені в якості та унікальності продукту, сповнені ентузіазму його купити і хочете поділитися своїм настроєм. Ведіть прямий діалог з читачем, використовуйте особисті займенники.
4
Підбирайте барвисті образи. Споживачі реклами повинні намалювати в своїй уяві яскраву картинку, увійти в роль і відчути реальну користь від вашого продукту. Вводите в текст слова з позитивною семантикою: «ексклюзивний», «революційний», «неймовірний» і подібні. Особливе вміння рекламіста - володіння діалогом в контексті продає тексту (розмова з постійним покупцем, експертом, потенційним клієнтом).
5
Напишіть простий, наочний текст. Щоб уникнути монотонності розповіді, робіть короткі абзаци; використовуйте рамки і маркери; «Грайте» рукописним і різнобарвним шрифтом. Уявіть, що ви розмовляєте з покупцем за прилавком магазина - чітко, просто, без подвійного тлумачення і недоречних жартів. Позитивні відгуки фахівців укладіть в лапки - це «пожвавить» рекламу , зробить її більш переконливою.
6
Не обмежуйтеся емоціями - будьте конкретними. Від вашої реклами читачі чекають подробиць, максимуму інформації про рішення їх проблеми. Грамотно опишіть переваги продукту, всі можливі деталі, вкажіть ціни, терміни, вік покупців і т.п. В бізнесі дрібниць не буває - можливо, саме дизайн кнопки пилососа або чашка безкоштовного кави в перукарні стануть основоположним критерієм вибору.
7
Забезпечте потенційних клієнтів солідними гарантіями до всіх своїх товарів або послуг. Читачі повинні довіритися вам і знати, що не нічим не ризикують (сучасні матеріали, сертифікація, номер ліцензії, сервісне обслуговування). При бажанні вони можуть зробити «задній хід» (повернути або обміняти товар, відмовитися від послуги протягом певного часу). Важливі слова в успішній рекламі - «економія», «безкоштовно», «розпродаж», «бонуси», «знижки», «подарунки». Знайдіть обопільно вигідні умови для постачальника і продавця.
8
Вкажіть всі координати торгової компанії (телефон, телефакс, електронну пошту, сайт, адреса). При необхідності надрукуйте бланк замовлення і забезпечте швидку доставку товару додому. Щоб отримати швидкий відгук потенційного клієнта, ваше завдання - максимально спростити його доступ до жаданого продукту.
9
Відкладіть готовий текст в сторону і вивчіть його через день - але вже не як письменник, а як потенційний споживач. Захотілося вам зробити покупку? Прочитайте рекламу дитині років 12-ти - чи все він зрозумів? Дайте її кільком людям з певною проблемою (болі в хребті, лупа, незручна квартира). Зацікавилися вони вашою пропозицією (послуги невролога, новий шампунь, проектна організація)? Тільки переконавшись в ефективності реклами, ви можете вважати свою працю закінченим.