Як округляти числа. округлення математичної дії.

Округлення чисел - це математична дія, яке дозволяє зменшити кількість цифр в числі, замінюючи його наближеним значенням. Округлення чисел застосовують для зручності при розрахунках. Адже не хочеться плутатися і забивати собі голову числами, які мають після коми п'ять цифр, а то й більше. Існує декілька правил округлення чисел:
Інструкція
1
Якщо перша цифра, яку ви хочете відкинути, більше або дорівнює 5, то остання цифра, яка залишається - збільшується на одиницю. Приклад: візьмемо число 25,274 і округлимо його до десятих. Перша відкидається цифра - 7, більше 5, значить, остання зберігається цифра - 2 збільшується на одиницю. Тобто, виходить округлене число - 25,3.
2
Якщо перша цифра, яку ви збираєтеся відкинути, менше 5, то збільшення останньої сохраняемой цифри не відбувається. Приклад: 38,436 округлимо до десятих. Перша цифра, яку ми хочемо відкинути - 3, менше 5, значить, остання зберігається цифра - 4 не збільшується. Залишається округлене число - 38,4.
3
Якщо цифра, яку хочемо відкинути, дорівнює 5, але за нею немає значущих цифр, то остання зберігається цифра залишається незмінною, якщо вона парна, а якщо непарна, то збільшується на одиницю. Приклад 1: є число 42,85, округлимо його до десятих. Відкидаємо цифру 5, а, т.к. за нею немає значущих цифр, і остання зберігається цифра 8 - парна, то вона залишається незмінною. Тобто, отримуємо число 42,8.Прімер 2: число 42,35 округлимо до десятих. Відкидається цифра 5, не має за собою значущих цифр, але остання зберігається цифра 3 - непарна, то вона, відповідно, збільшується на одиницю і стає парною. Отримуємо 42,4.
Корисна порада
Таким же чином, округлюються числа до сотих, тисячних і т.д.