Як підключити другий гвинт.

Якими б не були місткими сучасні жорсткі диски, рано чи пізно вони виявляються заповненими, і тоді виникає необхідність підключити другий гвинт - правильніше кажучи, вінчестер.
Інструкція
1
Вимкніть системний блок від електроживлення і зніміть з корпусу бічну панель, відвернувши скріплюючі гвинт и. Якщо ваш жорсткий диск підключається до материнської плати через інтерфейс IDE, ви будете використовувати широкий 80-контактний шлейф сірого кольору з двома або трьома роз'ємами. Через один роз'єм шлейф підключений до материнської плати, до двох інших під'єднуються жорсткі диски або оптичні дисководи.
2
На жорсткому диску з того боку, куди приєднуються роз'єми кабелю і харчування, є спеціальне поле з кількома контактами, два з яких об'єднані джампером (перемичкою). Замикаючи різні контакти, ви даєте вказівку BIOS (Basic In-Out System) комп'ютера, яка роль призначена цього вінчестера. Якщо ви збираєтеся встановити на нього операційну систему і зробити його завантажувальним, виставляйте перемички в положення Master («головний»). Якщо це другий жорсткий диск, і доля його - стати сховищем інформації, перемичками позначте положення Slave («ведений»). Можливий варіант підключення Cable Select, при якому режим роботи визначається кабелем: пристрої, підключене до крайнього кабельному роз'єму, призначається Master, а до середнього - Slave. Для такого підключення необхідний спеціальний шлейф з кабельною вибіркою. Комбінації замикання контактів намальовані на наклейці на верхній стороні вінчестера.
3
Уважно огляньте роз'єми интерфейсного шлейфа і вінчестера - на них є «ключі» для того, щоб уникнути невірного приєднання: на роз'ємі вінчестера - виїмка, шлейфа - виступ. Іноді кабелі маркують додатково: уздовж однієї зі сторін наносять червону смужку. Шлейф повинен підключатися так, щоб смужка була ближче до гнізда живлення вінчестера. До материнської плати шлейф під'єднується так само з урахуванням «ключів».
4
Підключіть до жорсткого диска блок живлення. Верхні частини роз'ємів живлення кабелю і вінчестера закруглені, так що неправильно з'єднатися не получітся.Поставьте на місце бічну кришку, підключіть комп'ютер до електроживлення. Натисніть кнопку Power, після первинного опитування заліза зайдіть в BIOS і переконайтеся, що система «побачила» новий вінчестер.
5
Після завантаження операційної системи, при необхідності, розбийте новий вінчестер на логічні диски і відформатуйте їх.
Зверніть увагу
Якщо вінчестер підтримує інтерфейс SATA, встановлювати перемички не потрібно.