Як визначити сторони світу без компаса. Визначити сторони світу онлайн.

Немає більш точного способу дозволяє визначити сторони світу, ніж навігація за допомогою компаса. Вчені вважають, що цей дивовижний прилад був винайдений в Китаї більше 4000 років тому. Але уявіть ситуацію, компаса немає, а напрямок обчислити життєво необхідно. Що робити? Найголовніше не відступати і не здаватися!
Інструкція
1
Найнадійніший спосіб зорієнтуватися в незнайомій місцевості це відшукати на небі полярну зірку. Звичайно, мається на увазі, що на вулиці ніч, а небо над головою ясне. Як же цю саму зірку відшукати? Дуже просто! Для початку знайдемо характерні обриси «Великої ведмедиці», ще званої в народі ковшем. Тепер подумки з'єднаємо дві крайніх зірки нашого «ковша» прямою лінією. Скориставшись уявою, «проведемо» лінію далі і відміряємо на ній ще п'ять таких же відстаней, як між нашими двома зірочками. Ось ми і знайшли полярну зірку, яка, якщо встати до неї обличчям завжди вказує на північ! Далі справа техніки: ззаду південь, зліва захід ну і праворуч схід.
2
А що робити днем? Днем будемо орієнтуватися по сонцю. Опівдні сонце в зеніті і вказує на південь. Схід завжди на сході, а захід відповідно на заході. Але є і ще один спосіб визначення сторін світу по сонцю. Для цього вам знадобляться звичайні наручні годинники. Направте маленьку годинну стрілку годинника на сонці. Менший сектор між цією стрілкою і 12 годинами поділіть на 2 частини. Подумки проведіть лінію, яка вкаже вам, де знаходиться південь.
3
Ще один спосіб визначення напрямку це уважно подивитися на дерева. Зверніть увагу, що одна сторона дерева практично завжди має більшу кількість гілок, і гілки з цього боку більш довгі. Все живе тягнеться до світла і сонця. Довгі гілки вказують на південь. Мох, навпаки, від сонця ховається, тому переважно росте на протилежній північній стороні. А якщо ви виявите пень, з добре виділеними річними кільцями, то зверніть увагу на їх ширину. З південного боку відстань між ними більше. Кора берези з північної сторони темніше, ніж з південної.
4
Сторони світла можна визначити за формою звичайного мурашника. Як будь-які комахи мурахи потребують тепла, тому сторона мурашника, звернена на південь пологіша. А от з північної сторони мурашника звичайно розташовано дерево або камінь, які захищають колонію від холоду.