Як визначати час на годиннику. Як визначати час по циферблату.

Перші механічні годинники з циферблатом і стрілками були баштовими, і жителям середньовічних міст було не обов'язково знати, як визначити час з їх допомогою. Було цілком достатньо порахувати кількість ударів - адже про настання нової години возвещал бій. Сьогодні ж, хоча широкого розповсюдження набули годинник електронні, уміння визначати момент часу, дивлячись на механічний годинник, зайвим все-таки не буде.
Вам знадобиться
  • 1. Знання послідовності простих чисел від 1 до 12 і їх позначення в «арабської» і «римської» традиції
  • 2. Знання одиниць виміру часу
  • 3. Показання стрілки годинникової
  • 4. Показання стрілки хвилинної
  • 5. Показання стрілки секундної
Інструкція
1
Визначте, яка з стрілок грає роль вартовий, яка - хвилинної, а яка відраховує секунди. Найпростіше «виявити» секундну стрілку - вона переміщається швидко, і простежити її рух по циферблату можна легко. Хвилинна стрілка, як правило, тонше і довше вартовий, остання ж - найбільш масивна і коротка.
2
Позначте для себе, на рівні якої цифри, нанесеною на краю циферблата, знаходиться годинна стрілка. Остання цифра (арабська або римська), рівня якої вона досягла, і позначає кількість цілих годин, що минули з моменту початку доби. Якщо стрілка знаходиться між двома цифрами, значить, час чергового години вже пішло, але він ще не закінчився.
3
Зверніть увагу тепер, на рівні якої цифри знаходиться стрілка хвилинна - за місцем її положення можна дізнатися, скільки хвилин в даному годині вже минув, а скільки - ще залишилося. Відстань від однієї цифри до іншої відповідає п'яти хвилинам часу, відстань між маленькими відрізками всередині п'ятихвилинних інтервалів - одній хвилині. Відповідно, якщо хвилинна стрілка знаходиться, наприклад, на рівні цифри «три», значить, в цій годині минув уже п'ятнадцять хвилин (від «дванадцяти» до одиниці - п'ять, та від одиниці до двійки - п'ять, та від двійки до «трьох »ще п'ять - всього п'ятнадцять).
4
Зіставте показання стрілок вартовий і хвилинної і отримаєте точне вказівку на справжній момент часу доби, яке може бути доповнено ще й показаннями стрілки секундної, відраховується за тим же принципом складові частки хвилини. Пам'ятайте, що секундними стрілками забезпечені не всі стрілочні годинник.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WSq0pmvJIpU
Зверніть увагу
Щоб не отримати невірні відомості про поточний момент часу доби, намагайтеся на підсвідомому рівні розрізняти годинну і хвилинну стрілки і не плутати їх між собою.
Корисна порада
Пам'ятайте, що годинник зі стрілками - механізм, потребує обслуговування і коригування, тому якщо робота їх була з яких-небудь причин порушена, то і дані, отримані потім за допомогою них, будуть неверни.Получів початкові навички визначення часу при допомоги механічних годинників, намагайтеся довести своє вміння до автоматизму - тренуйтеся «вловлювати» свідчення годин, мигцем кинувши погляд на становище стрілок щодо кола циферблата, а не вдивляючись в цифри.