Як виростити фенхель.

Фенхель - це багаторічна рослина, але в середній смузі Росії вирощується у вигляді однорічної культури. Має смак кропу і анісу, в смаженому вигляді дуже нагадує болгарський перець. Широко використовується у вигляді гарнірів, приправ для салатів. Має лікувальні властивості і тому застосовується у фармацевтичній промисловості для виготовлення лікарських препаратів. Садівники і городники вирощують фенхель звичайний або овочевий на своїх присадибних ділянках.
Вам знадобиться
  • - грунт для розсади;
  • - ящики;
  • - насіння фенхелю.
Інструкція
1
Фенхель допомагає відходженню мокротиння при бронхітах, пневмоніях, пом'якшує горло при ларингіті, відновлює обмін речовин і роботу шлунково-кишкового тракту, використовується в рецептах дієтичного харчування при схудненні, проявляє легке проносне і сечогінну дію . А також застосовується як засіб, що стимулює лактацію.
2
Щоб виростити це цілюща, смачне і пряна рослина, підготуйте грунт на самому освітленому місці ділянки, захищеному від вітру.
3
Фенхель можна вирощувати під плівковими укриттями або у відкритому грунті. При вирощуванні у відкритому грунті використовуйте розсадний спосіб, так як в грунт рослину можна висаджувати тільки в другій декаді червня після того, як мине загроза заморозка, тобто в той же час, що і перець з томатами.
4
Для вирощування розсади використовуйте ящики. Наповніть їх грунтом для розсади, який продається в будь-якому магазині для садівників і городників, має насичену і легку структуру. Висів виробляєте на початку квітня.
5
Зробіть борозенки глибиною 2 см і зробіть звичайний посів. Присипте насіння грунтом, акуратно полийте, накрийте ящики целофаном і поставте в тепле місце з температурою 23-25 градусів.
6
Після появи сходів розсаду можна распикировать або прорідити на відстані 3 см один від одного. Висаджуйте розсаду в грунт після минования загрози заморозка.
7
Якщо ви будете вирощувати фенхель під плівковим укриттям або в теплиці, то посів виробляєте відразу на місце.
8
Розсадний спосіб використовується для отримання овочевих головок. Якщо ви хочете отримати тільки зелень, просто посійте фенхель в другій декаді травня в грунт і не проріджуйте. Рослини не будуть утворювати головок, а підуть в рясну зелену масу.
9
Догляд полягає в поливі, розпушуванні і підгодівлі азотними добривами.
10
Використовувати фенхель можна в свіжому, маринованому або сушеному вигляді.
Зверніть увагу
Фенхель вирощують заради соковитих цибулин, багатих вітаміном С і іншими корисними речовинами, але не всі знають, що в листі і насінні їх значно більше, ніж в цибулинах. Щоб виростити хороший урожай фенхеля, необхідно враховувати специфіку цієї рослини. Так, наприклад, в перший рік розвитку через довгого дня (більше 14 годин) і високих температур у фенхеля буває занадто раннє стрелкование.
Корисна порада
Вирощування фенхеля. Фенхель - багаторічна рослина, народне його назва аптечний кріп. Фенхель ні в якому разі не можна загущать, оскільки при цьому настає передчасне стеблування і цвітіння рослини, а ваша мета - виростити потовщені черешки біля основи прикорневой розетки, так звані кочанчики, які досягають толщтни 10 см. Їх зрізають біля самої землі, а зверху обрізають тонкий стебло з листям.