Як підключити відеомагнітофон до тв-тюнера.

Для того, щоб почати оцифровувати домашній аналоговий відеоархів, недостатньо купити ТВ-тюнер і встановити його в комп'ютер. Важливо також правильно підключити плату відеозахвату до відеомагнітофона або відеокамері. Кабель для такого підключення можна виготовити самостійно.
Інструкція
1
Якщо ваш домашній відеоархів зберігається на касетах формату VHS-C, для його перезапису слід скористатися відеомагнітофоном. Це дозволить уникнути зносу головок відеокамери, ресурс яких складає всього 500 годин. Для установки касет формату VHS-C у відеомагнітофон формату VHS скористайтеся спеціальним адаптером, що входять в комплект камери. Не забудьте встановити в нього свіжу батарейку.
2
Найпростіше підключити відеомагнітофон до ТВ- тюнера по високій частоті. Для цього візьміть вилку і розетку типу F і відрізок коаксіального кабелю з хвильовим опором в 75 Ом. З'єднайте їх таким чином, щоб на обох роз'ємах кільцеві контакти були підключені до оплетке, а штирові - до центральної жили. Підключіть розетку до ВЧ-виходу відеомагнітофона, а вилку - до антенного входу тюнера. Увімкніть відеомагнітофон, після чого налаштуйте ТВ-тюнер на канал, на якому працює його модулятор.Обязательно з'єднайте вихід звуку тюнера з лінійним входом звукової карти спеціальним коротким кабелем, що входить в комплект тюнера.Виполняя підключення, ні в якому разі не можна одночасно стосуватися корпусу відеомагнітофона або комп'ютера і металевих частин будь-яких роз'ємів. Поки апарати не з'єднані між собою, не можна одночасно торкатися їх корпусів.
3
Набагато більш високу якість зображення і звуку забезпечує підключення по низькій частоті. Для здійснення такого підключення вам знадобляться два екранованих кабелю. Якщо відеомагнітофон обладнаний вихідними роз'ємами типу RCA, візьміть три штекера цього типу і один 3,5-міліметровий стереофонічний штекер для навушників. Один кабель виготовте, розташувавши штекери типу RCA на обох його кінцях. При цьому, кільцеві контакти роз'ємів з'єднайте з переплетенням, штирові - з центральними жилами. У другого кабелю на одному кінці має бути штекер типу RCA, на іншому - роз'єм для навушників. Останній підключайте наступним чином: оплетку приєднаєте до загального контакту, центральну жилу - до з'єднаних разом контактам стереоканалов.Теперь першим кабелем з'єднайте відеовихід відеомагнітофона з відеовходом тюнера, а другий - аудіовихід відеомагнітофона з лінійним входом звукової карти.Некоторие тюнери вимагають подачі низькочастотного відеосигналу через роз'єм типу BNC, а не RCA. Спосіб його підключення - такий же (оплетку - до кільцевому контакту, центральну жилу - до штирьового) .При підключенні по низькій частоті також не можна одночасно стосуватися корпусів апаратів і металевих частин роз'ємів, а також корпусів двох не які приєднаних один до одного апаратів.
4
Деякі відеомагнітофони обладнані 21-контактними розетками типу SCART. У цьому випадку, вам знадобиться вилка відповідного стандарту. Оплетку кабелю сигналу зображення підключіть до контакту 17 цієї вилки, центральну жилу - до контакту 19. Оплетку кабелю сигналів звуку під'єднайте до контакту 4, центральну жилу - до контакту 3.
5
Для оцифровки домашнього відеоархіву, що зберігається на касетах формату Video 8 або Hi8, підключати до тюнера доведеться не відеомагнітофон, а відеокамеру. Для цього скористайтеся кабелем, що входить в її комплект. При необхідності, замініть на цьому кабелі штекер відеовиходу з RCA на BNC. Вихід же звуку у такої камери зазвичай є стереофонічним. При заміні двох роз'ємів типу RCA на один штекер для навушників, яким ви будете підключати аудіовихід камери до лінійного входу звукової карти, обплетення обох кабелів приєднаєте до загального контакту штекера, центральну жилу одного кабелю - до контакту одного з стереоканалов, центральну жилу іншого - до контакту іншого стереоканала.Обязательно тримайте під рукою штекери типу RCA, щоб мати можливість у будь-який момент переробити кабель назад для підключення камери до телевізора.