Як підібрати колір стін у квартирі.

Вибір кольору стін для квартири - завдання непросте. Адже саме серед цих стін нам доведеться проводити більшу частину свого часу. Як же зробити так, щоб після фарбування або обклеювання їх шпалерами вже через пару тижнів не захотілося все переробити?
Інструкція
1
НачалоОтносітельно кожної кімнати оціните наступне: - обсяг природного освітлення; - розмір, конфігурація приміщення; - функція помещенія.С цим-то вам і належить працювати.
2
Чим південніше - тим прохладнееВибор основного кольору - наступний етап. Для приміщень, розташованих в південній частині будинку, добре освітлюваних і взимку і влітку, підійдуть прохолодні відтінки спектру. До них відносяться всі відтінки синього і зеленого кольору .Комнатам з вікнами на північ краще надати теплоти за допомогою теплих тонів. До теплих відносяться всі відтінки червоного і жовтого кольору .
3
Чим менше - тим бледнееМаленькім приміщень з низькою стелею протипоказані темні кольору . Ніжно-блакитний, кремовий, бежевий, лимонний і салатний кольору будуть в самий раз. У великих приміщеннях і дозволити собі можна більше. Насичені чи темні кольору , великі малюнки будуть цілком доречні.
4
Що добре для вітальні, то погано для спальніРазумеется, важливу роль відіграє функціональна складова. Так, наприклад, для стін передпокої найчастіше підбираю нейтральні світлі тони, оскільки це приміщення зазвичай позбавлене доступу природного світла, і не відрізняється великими розмірами. Світлі відтінки візуально розширюють пространство.Для вітальні вибираю спокійні і ясні кольору , що сприяють гарному настрою. Насиченість відтінків, як правило, невелика або середня. Для кухні, зазвичай не відрізняється великими розмірами кращі світлі кольору . «Температура» кольору визначається виходячи з орієнтації кухні відносно сторін света.В спальні недоречні яскраві кольору . Для цього приміщення використовують заспокійливі теплі відтінки - оксамитовий бежевий, рожевий і так далі. Дитяча - місце, де малюк не тільки спить, але і грає, навчається. Тому доцільно розбити її на кілька зон за допомогою розстановки колірних акцентів. Але якщо такої можливості немає, то краще оформити стін и не в яскравих, а в стриманих тонах, нейтральних тонах. Відмінно підійдуть сірий, сіро-блакитний, білий. Санітарні приміщення найчастіше оформляють світлими кольору ми, оскільки ні туалети, ні ванні, як правило, не відрізняються габаритами. Втім, з кожного правила можливі винятки.
Зверніть увагу
Краще не використовувати яскравих кольорів для фарбування стін. Можливо, через деякий час яскраво-червоні або психоделічно-фіолетові стіни почнуть вас дратувати, пригнічувати вашу психіку.
Корисна порада
Дизайнери рекомендують вибирати колір стін для приміщення тільки після вибору меблів, текстилю, інших функціональних та декоративних елементів. Стіни не повинні «затьмарювати» і відсувати на задній план шафи, дивани, штори або сантехніку, а повинні служити їм фоном.
Вирішити, яким буде колір стін у квартирі непросто. І тут важливо враховувати не тільки особисті колір ові переваги, але і безліч інших нюансів. Існує ряд правил, виконуючи які, не доведеться шкодувати про безцільно витрачені кілограмах фарби і кілометрах шпалер.
Інструкція
1
Правило первоеОттенкі стін повинні гармоніювати з відтінками меблів, віконних рам, дверей, і, зрозуміло, статі. Тому колір стін слід вибирати вже після того як куплена меблі, вставлені косяки, рами, укладено покриття на підлозі. Якщо у вас в кімнаті лежить натуральний паркет або ламінат - слід підібрати для стін бежеву гаму. Якщо ж підлогове покриття має сірий колір - то бажано якось обіграти відтінок сірого в покритті стін. Це можна зробити, вибравши блакитнувато- або зеленувато-сірі «спокійні» шпалери або фарбу.
2
Правило второеНежелательно фарбувати стіни в одній кімнаті різними колір ами. Це створює психологічний діскомфорт.В той же час допустимо використання декількох відтінків одного колір а. Якщо в сусідніх кімнатах стіни різного колір а - бажано витримати їх в одній гамі (наприклад, світло-оранжевий і золотисто-пісочний). Цей прийом «збере» простір будинку воєдино.
3
Правило третьеНе варто використовувати яскраві насичені фарби для приміщень, де люди проводять багато часу (наприклад, кухні) або кімнат, призначених для відпочинку. Яскраві відтінки, звичайно, піднімають настрій, але постійне їх присутність стомлює і дратує. А в спальні життєрадісного оранжевого колір а просто неможливо буде заснути.
4
Правило четвертоеС допомогою фарби ви можете відкоригувати візуально обсяг, висоту, ширину і навіть геометрію приміщення. Світлі фарби зроблять кімнату ширше, темні - компактніше.
5
Правило П'ято кімнатах, що виходять вікном на південь, прийнято використовувати блакитні, аквамаринові та інші прохолодні відтінки. Кімнатам з вікнами на північ показані всі відтінки теплої бежево-золотистої гами. Взагалі, існує умовний поділ на теплі і холодні колір а. Використання перших (до них відносять відтінки червоного) робить кімнату більш теплою (зрозуміло, візуально), використання другого (до них належать відтінки синього) - занурює приміщення в прохолоду.
6
Правило шестоеНе варто використовувати для фарбування стін колір а, які психологи вважають колір ами агресії - яскраво-червоний, червоний, бордовий. Слід утриматися і від холодних відтінків - синього, фіолетового. Взагалі, вибираючи колір стін для квартири, потрібно утриматися від використання занадто інтенсивних чистих колір ів. Адже стіни повинні створювати фон для інтер'єру, а тому для їх оформлення краще підбирати м'які, легкі і не надмірно насичені відтінки.