Як переводити в двійкову систему.

У компонентів електронних машин, до яких відносяться і комп'ютери, є тільки два помітних стану: є струм і немає струму. Їх позначають "1" і "0" відповідно. Оскільки таких станів тільки два, багато процесів і операції в електроніці можна описати за допомогою двійкових чисел.
Інструкція
1
Для того, щоб перевести дробове десяткове число в двійкову систему числення, дійте за наступним алгоритмом. Розглянемо дію алгоритму на прикладі числа 235.62. Спочатку перекладається ціла частина числа.
2
Ділимо десяткове число на два доти, поки не отримаємо неподільний на два залишок. На кожному кроці ділення отримаємо залишок 1 (якщо ділене число було непарним) або 0 (якщо ділене ділиться на два без залишку). Всі ці залишки обов'язково повинні бути враховані. Останнє приватне, отримане в результаті такого покрокового розподілу, завжди буде едініцей.Запісиваем останню одиницю в старший розряд шуканого двійкового числа, а отримані в процесі залишки записуємо за цією одиницею в зворотному порядку. Тут треба бути уважним і не пропускати нулі.Такім чином, числу 235 в двійковому коді буде відповідати число 11101011.
3
Тепер переведемо в двійкову систему числення дробову частину десяткового числа. Для цього послідовно множимо дробову частину числа на 2 і фіксуємо цілі частини отриманих чисел. Ці цілі частини дописуємо до отриманого в попередньому кроці числу після двійковій точки в прямому порядке.Тогда десятичному дробовому числу 235.62 відповідає двійкове дробове 11101011.100111.
Зверніть увагу
Двоичная дрібна частина числа буде кінцевою, тільки якщо дрібна частина вихідного числа конечна і закінчується на 5. Найпростіший випадок: 0.5 х 2 = 1, отже 0.5 в десяткової системі - це 0.1 в двійковій.