Як пережити звільнення з роботи.

Втрата робочого місця через раптове звільнення створює стресову ситуацію. Але кожному працівнику під силу впоратися зі статусом «колишнього» з мінімальними нервовими потрясіннями. Що робити, якщо ви опинилися «за бортом»?
Інструкція
1
Спочатку виникає лють, яка пізніше змінюється думками про те, що відтепер вам ніколи не пощастить з адекватним начальством, а звільнення стане більмом в трудовій книжці на все життя. Женіть ці тривоги геть. У цій непростій ситуації вам потрібно не схлипувати біля дверей кабінету генерального директора, надівши шкурку «бідної овечки», а дізнатися причину звільнення і розібратися у всіх виплатах, які вам покладаються за законом. Тримайте цей момент «на мушці», не дозволяйте начальству виставляти вас на вулицю ні з чим, навіть якщо у вас є додатковий заробіток.
2
Другий крок - контроль над емоціями: жалем до себе, образою за проявлену несправедливість на вашу адресу, страхом за своє подальше життя. Ні в якому разі не погрожуйте вищому керівництву «розправою», а вирішуйте питання впевненим діловою мовою, при нагоді апелюючи витягами з відповідних законодавчих актів. Якщо ви зірветеся на образи, будьте впевнені, що позитивної рекомендації вам не бачити, як своїх вух. А якщо ви збираєтеся продовжити роботу в тому ж професійному руслі, новому начальнику не важко дізнатися все про вашу персону на попередньому місці роботи. Робіть висновки і йдіть гідно.
3
Сприймайте ситуацію не так грандіозне фіаско, а як двері в нове життя. Коли емоції стихнуть, подумайте про те, що на тепер уже колишній роботі ви все-таки багато чому навчилися, набули навички, напрацювали зв'язку. Тепер прийшов час вирішити, як діяти на даному етапі. Можливо, ви і раніше подумували про відхід, але відтягували цей момент через страх залишитися без роботи. У будь-якому разі, зараз у вас є як мінімум пара варіантів подальшого розвитку подій. Ви або відправляєте резюме (оновлене збільшеним стажем) на ту ж спеціальність, або освоюєте абсолютно нове для вас справа, яка дійсно доведеться вам до душі.