Як визначити швидкість з гальмівного шляху. рукописна схема гибдд з визначення швидкості з гальмівного шляху.

Серйозні дорожні пригоди так чи інакше вимагають проведення трасологических експертиз, але не завжди учасники ДТП бувають згодні з результатами дослідження, тому часто автомобілісти намагаються самостійно розрахувати швидкість автомобілів по їх гальмівного шляхи.
Інструкція
1
Щоб вирахувати швидкість автомобіля за його гальмівного шляхи, згадайте спочатку деякі поняття. Відстань, яке пройшло транспортний засіб (автомобіль, трамвай, поїзд і т.п.) з моменту виявлення небезпеки водієм до повної зупинки, називається зупинний шлях. Він включає в себе відстань яке пройшов автомобіль за час, витрачений на реакцію водія, відстань, пройдену поки спрацьовувала гальмова система чи гальмівний шлях. Час витрачений на реакцію водія - це час з того моменту як водій виявив небезпеку до здійснення ним необхідних дій, наприклад, натискання на педаль гальма. Цей час може дорівнювати від 0,2 до 1, 2 секунд. Все залежить від кваліфікації водія, його стану здоров'я, погодних умов. Час, витрачений на гальмівний шлях, залежить від стану гальмівної системи, зазвичай вважають, що воно дорівнює 0,2 секундам.
2
Гальмівним шляхом називається відстань, яку пройшло транспортний засіб від моменту натискання на педаль гальма до повної зупинки автомобіля. Він залежить від швидкості руху, дорожнього покриття, погодних умов, стану гальмівної системи і коліс, способу гальмування, ваги автомобіля.
3
Щоб розрахувати початкову швидкість транспортного засобу (Vа), враховуючи довжину його гальмівного сліду, можна скористатися формулой.Va = 0.5 х t3 х j +? 2Sю х j = 0,5 0, 5 Березня +? 2 х 21 х 5 = 0,75 +14,49 = 15,24м/с = 54,9 км/год де: у виразі? 2Sю х j, Va - початкова швидкість автомобіля, вимірювана в метрах в секунду; t3 - час наростання уповільнення автомобіля в секундах; j - усталене уповільнення автомобіля при гальмуванні, м/с2; зверніть увагу, що для мокрого покриття-5м/с2 по ГОСТ 25478-91, а для сухого покриття j = 6,8 м/с2, звідси початкова швидкість автомобіля при "юзі" в 21 метр дорівнює 17 , 92м/с, або 64,5км/ч.Sю - довжина гальмівного сліду (юза), яка вимірюється так само в метрах.