Як запам'ятовувати більше.

Люди з феноменальною, фотографічною пам'яттю - це рідкість. Але кожна людина здатна засвоювати більше інформації, використовуючи кілька нескладних прийомів.
Інструкція
1
Для початку потрібно зрозуміти, що пам'ять буває короткочасна і довготривала. У першій "живе" мислення, а в другій - досвід. Ще пам'ять ділиться на образну (емоції, враження, відчуття) і логічну (символи і слова). Іноді людей ділять за цим принципом на лівопівкулевих ("математиків") і правопівкульних ("художників"). Для того, щоб запам'ятовувати більше, потрібно використовувати всі наявні можливості. Адже і Альберт Ейнштейшн грав на скрипці не тільки для власного задоволення, а й для того, щоб підстьобнути мислення, а значить, і пам'ять: зібрати в єдину картину розрізнені шматочки інформації.
2
Інформацію для запам'ятовування потрібно розкласти в два "кишені" - логічний і образний. Логічний - це таблиці, графіки, формули. Наприклад, щоб запам'ятати главу підручника, можна виписати основні ідеї, відзначити стрілочками що з чого випливає. Для образного "кишені" доведеться включити фантазію. Наш розум влаштований так, що будь-які факти породжують низку образів. І ловити потрібно найперший. Наприклад, яку картинку ви уявляєте, коли читаєте, що 1861 - рік скасування кріпосного права? Селянин з паличкою йде від дворянської садиби? Якщо буде потрібно, прокрутити в голові цілий фільм, наситивши його запахами і звуками. Не соромтеся "оживляти" цифри. Нехай 1 буде худорлявим світським франтом, 8 - товстим і крикливим керуючим, 6 - дідком-поміщиком, скрюченими від радикуліту а 1 на кінці - панянкою, яка переморгуватися з франтом. І всі ці персони залишилися без кріпаків.
3
Вчасно відпочивати і правильно харчуватися. Якщо організм втомився, то додаткове навантаження викличе відторгнення. І невдачливий школяр дійсно може відчути в ніч перед іспитом, що його нудить від букв і хочеться спати від цифр. Є думка, що мозок любить солодке, але однією глюкозою ситий не будеш. Вранці потрібно харчуватися складними, "довгограючі" вуглеводами та протеїнами. Так що каші, тости, яйця і сир на сніданок - це те, що треба. І обов'язково - прогулянка на свіжому повітрі.
4
Використовувати мнемонічні правила. Наприклад, щоб запам'ятати відмінки російської мови, досить вимовити абсурдну фразу: "Іван народив дівчинку, велів тягнути пелюшку". І перша буква кожного слова - буде першою буквою відмінка: називного, родового, давального та інших. Зі слів-винятків можна складати вірші і короткі розповіді (і подумки придумувати картинки до них). Можна римувати навіть правила. Наприклад, всім відомий віршик на поведінку барвника в кислому і лужному середовищі: "фенолфталеїнової в лугу малиновий, незважаючи на це він в кислоті без кольору".
5
Постійно тренувати свою пам'ять. Класичний спосіб - вчити вірші. Щоб стимулювати зорову пам'ять, можна дивитися 20 секунд на картину, а потім закрити очі і описати її. Як не дивно, щоб вивантажити спогади з пам'яті, треба перенести їх на папір. Важливо не перетрудиться. І не стати ходячою енциклопедією, з якої сипляться дати, числа і факти.
Зверніть увагу
Як запам'ятати великий обсяг інформації: основні принципи запам'ятовування. Для того щоб запам'ятати великий обсяг інформації, необхідно: 1) сфокусувати увагу на матеріалі, який необхідно запам'ятати; 2) збільшувати емоційність сприйняття: емоції сприяють появі інтересу до інформації
Корисна порада
Як запам'ятати великий обсяг інформації міцно, надовго, без особливих зусиль, а при необхідності швидко згадати і застосувати? Для цього процес запам'ятовування повинен бути творчим, тобто здійснюватися усвідомлено, з постановкою цілей і установок, з вибором найбільш ефективних методів і прийомів, в емоційно сприятливій обстановці.