Як наклеїти насіння на папір. Як приклеювати насіння моркви.

В довгі зимові вечори можна зайнятися підготовкою до весняного посіву і наклеїти насіння на папір. Це дозволить більш раціонально використовувати дорогоцінний час навесні, коли на рахунку кожна хвилина і необхідно встигнути посадити всі культури своєчасно. При використанні стрічкового наклеювання на посів йдуть лічені хвилини, і залишається час для більш важливих справ.
Вам знадобиться
  • - клейстер або канцелярський клей;
  • - туалетний папір або паперові рушники;
  • - ножиці;
  • - пензлики для нанесення клейової основи;
  • - зубочистка або пінцет.
Інструкція
1
На стрічки з туалетного паперу можна наклеїти насіння редису, моркви, редьки, качанового салату, капусти, кропу, селери, цибулі-чорнушки. Відстані між наклеєними насіння ми повинно бути в залежності від культури.
2
Для проведення предпосадочного наклеювання, зваріть густий клейстер із пшеничного борошна чи крохмалю, остудіть його. Якщо вам не хочеться варити клейстер, то наклеїти насіння можна на канцелярський клей.
3
Розріжте туалетну папір або паперові рушники на смужки шириною 2,5-3 сантиметри. Нанесіть олівцем або маркером позначки на відстані наклеювання насіння. Нанесіть на отриману стрічку густий шар клейстеру або канцелярського клею і приступайте до наклеювання насіння. Для цього насипте насіння з пакету в плоске блюдце. Так як практично всі вони дуже дрібні беріть їх за допомогою зубочистки, змоченою у воді або акуратно за допомогою пінцета.
4
Морква, редис і петрушку наклеюйте на відстані 5-6 см один від одного. Відстань між ріпою і буряком робіть не менше 10 см. Між редькою для літнього вживання - 6-7 см. Зимову редьку наклеюйте на відстані 12-14 см. Залишайте відстань між листовим селерою - 5 см, коренеплідних - 20 см. Між насіння ми капусти залишайте 50 см, між кропом і петрушкою - 2 сантиметри. Для насіннєвого цибулі на зелень - 5 см, на ріпку - 10 см.
5
Враховуйте також, що таку відстань можна робити тільки для повновагих, якісного насіння. Якщо ви сумніваєтеся в їх повновагості, то відстань між насіння ми всіх культур скоротіть в два або три рази. Після посадки і сходів просто прорідити рослини.
6
Усі стрічки з наклеєними насіння ми ретельно просушіть, скрутіть, перев'яжіть гумкою, підпишіть, складіть у полотняний мішок і зберігайте в сухому, темному, прохолодному місці до самого посіву. Навесні ви зробите грядки, борозенки і просто розстелить стрічки з насіння ми, замульчіруете і поллєте. На це піде в кілька разів менше часу, ніж при звичайному посіві. До того ж дозволить значно скоротити кількість насіння для посіву.