Як підключити комп'ютер до ВАЗ 2114. Як счітатать відпускні вчителям.

Практично кожен власник автомобіля намагається модернізувати свого залізного коня і зробити його більш комфортним. Найлегше піддаються технічним нововведенням автомобілі марки ВАЗ . Наприклад, можна встановити комп'ютер в автомобіль, якого немає ні в однієї заводської комплектації. Комп'ютер виконує величезну кількість функцій, зокрема, з його допомогою ви зможете стежити за станом усіх агрегатів вашого авто. Однак установка в сервісному центрі може коштувати чимало грошей. Тому можна зробити установку своїми руками. Як це зробити?
Вам знадобиться
  • Бортовий комп'ютер, інструкції та керівництво по експлуатації, схема підключення, кілька викруток, кріплення для датчика температури.
Інструкція
1
Спочатку необхідно визначитися, для чого вам потрібен комп'ютер в автомобілі. Він може виконувати великий спектр функцій. Він може виконувати роль мультимедійного центру, тобто буде використовуватися для отримання високої якості музика, перегляду фільмів і телевізійних каналів. Також можна встановити простий комп'ютер, який буде вас інформувати про технічний стан автомобіль. Якщо ви вирішили встановити такий простий комп'ютер, то вам необхідно придбати його. Для цього відвідайте спеціальні магазини, де продавці зможуть підказати вам, яка саме модель краще всього підійде. Зараз на ринку представлений широкий асортимент різних моделей. Вам необхідно підібрати ту модель, яка найкраще підходить за критеріями ціна і якість. Також вивчіть інструкцію з експлуатації вашої машина. Дуже часто завод-виробник вказує в ньому моделі, рекомендовані для установки.
2
Після придбання бортового комп'ютер а уважно вивчіть інструкції і керівництво по експлуатації, що додаються в комплекті. У них ви зможете все докладні схеми підключення. В торпедо ВАЗ 2114 вже передбачено штатне місце для установки, яке закрите цієї заглушкою. Акуратно витягніть цю заглушка, вона тримається на пластикових кріпленнях. Намагайтеся не зламати їх, так як в майбутньому при продажу автомобіля ви можете зняти бортовий комп'ютер і встановити його на інший автомобіль, так як бортові комп'ютер и зазвичай універсальні і можуть працювати на різних моделях автомобілів.
3
Тепер вам необхідно протягнути всі проводи в штатне місце і вивести їх знизу торпедо. В ВАЗ 2114 вже передбачено штатний 9-контактний роз'єм бортового комп'ютер а. Саме до нього ви і будете підключати ваш новий комп'ютер. Після знятт заглушки знайдіть цей 9-контактний роз'єм. Тепер необхідно підключити всі дроти до бортового комп'ютер у і стандартного роз'єму згідно додається інструкції. Також вам доведеться знайти колодку діагностики. Вона знаходиться в нижній частині приладової панелі близько тунелю статі. Підключіть дріт від комп'ютер а до колодки діагностики.
4
Залишається тільки підключити і встановити зовнішній датчик температури. Зазвичай він підключається проводом синього кольору. Цей провід необхідно встановити в четверте гніздо бортового комп'ютер а. Сам датчик потрібно вивести під капот і ретельно там закріпити. Врахуйте, що стандартний датчик не буде використовуватися. Тепер залишається включити комп'ютер. Повинна запуститися первинна самодиагностика. Після цього зробіть настройку вашого комп'ютер а.