Як визначити час дієслова.

Російська мова вважається досить важким для вивчення. Іменники змінюються за семи відмінками, а дієслова поділяються як по особам, числах і часам, але і мають відмінювання, способу і види. Зупинимося докладніше на категорії, яка називається час дієслова. Вона співвідносить дію і момент промови. Відповідно дієслова можуть бути минулого, майбутнього і теперішнього часу.
Вам знадобиться
  • Для того, щоб визначити час дієслова потрібно задати до запропонованого слову певні питання.
Інструкція
1
Отже, дія, яка відбувається в теперішньому часі, відповідатиме на запитання "що робить?". Зауважимо, що нині може бути тільки у дієслів недосконалого виду. Справа в тому, що вони мають значення дії, у якого немає часової межі. А це означає, що воно може протікати як в даний момент, так і в майбутньому і минулому. Дієслова доконаного виду, навпаки, обмежені часом. Тому вони можуть зустрічатися тільки в минулому або майбутньому времені.Определіть вид дієслова теж можна з питання. Дієслова, які стосуються недосконалому виду, відповідатимуть на питання "що робити?", А до скоєного - "що зробити?".
2
Минулий час дієслова легко можна дізнатися з питань "що робив?", "Що зробив?". В цьому часі дієслова також змінюються за родами. За допомогою закінчень можна визначити істота якої статі виконало чи інша дія.
3
Майбутній час дієслова позначає дії, які тільки планується виробляти. Вони відповідають на питання "що буде робити?" - У дієслів недосконалого виду та "що зробить?" - У дієслів доконаного виду. Треба відзначити, що дієслова недосконалого виду в цьому випадку будуть складовими. До инфинитиву основного дієслова додасться допоміжне дієслово "бути".
Зверніть увагу
Варто пам'ятати, що визначити час дієслова можна тільки, якщо він знаходиться в дійсного способу.
Корисна порада
Визначаючи вид, треба також звернути увагу на контекст, так як в російській мові зустрічаються двувідовие дієслова.