Як налаштуватися перед змаганнями.

Від правильного настрою перед змаганнями залежить успіх виступу. Навіть досвідчений спортсмен може не досягти потрібного результату, якщо не впорається з хвилюванням. Найбільше схильні хвилювання новачки. Прийоми і методи психологічного настрою підбираються індивідуально, залежно від виду спорту та індивідуальних особливостей спортсмена. Існують і загальні рекомендації, що дозволяють привести організм і психіку в стан бойової готовності.
Інструкція
1
Готуватися до змагань слід за кілька днів до їх початку. Фізичні навантаження знижуються. Більше уваги приділяється технічної та тактичної підготовки. Тренування рекомендується проводити в той же час, на який планується проведення змагань. Бажано дотримуватися звичного режиму сну, відпочинку і харчування. Коли змагання проводяться в умовах іншого клімату та часового поясу, спортсмену необхідно виїхати до місця змагань завчасно і адаптуватися до них.
2
Постарайтеся відволіктися від думок про майбутній виступ за день до змагань. Сходіть на концерт, в кінотеатр, відвідайте циркову виставу або почитайте цікаву книгу. Якщо змагання проходять в незнайомому місті, можете влаштувати ознайомчу прогулянку і відвідати місцевий музей. Проведіть сеанс релаксації. Досягніть спокійного і розслабленого стану. Уникайте розмов про можливий результаті змагань. Візьміть під контроль власні думки та емоції. Це вбереже вас від «перегорання» на старті.
3
Безпосередньо перед виступом огляньте змагальний майданчик, зробіть легку розминку з змагальними снарядами. Розминка допомагає в боротьбі з надмірним хвилюванням і негативними емоціями. Вона покращує діяльність всіх систем організму, призводить м'язи в тонус і активізує роботу мозку. Розминка є необхідним засобом профілактики травм і проводиться за 5-10 хвилин до виходу на старт.
4
Під час проведення розминки повторюйте заздалегідь підготовлені формули для самонавіювання, наприклад: «Я спокійний. Я впевнений у своїх силах. У мене все вийде. Я готовий до змагань на сто відсотків ». Самонавіюванням краще почати займатися за місяць до змагань. Тоді воно буде сприйматися психікою як тригер - швидке перемикання з одного стану в інший.