Як очистити звук від шуму. Як зробити звук відео без шуму.

Багато користувачів зіштовхувалися з проблемою фонового шуму . Ця проблема може виникнути при неякісної запису матеріалу або в результаті оцифрування старих аудіозаписів. Позбутися від шуму можна за допомогою аудіоредакторів.
Вам знадобиться
  • Програма Sony sound Forge, аудіофайл для видалення шумів
Інструкція
1
Для видалення шуму з музичної композиції вам знадобиться програма Sony Sound Forge (можна також скористатися редактором Adobe Audition). Невеликі програми не підходять для якісного вирішення проблеми, тому повне видалення шуму без втрати якості аудіофайлу - непросте завдання.
2
У наборі з Sony Sound Forge йдуть також кілька плагінів, для придушення шуму використовуються Noise Reduction і Noise Gate. Другий плагін використовує більш простий алгоритм очищення звуку, він підійде для видалення шуму в паузах, коли ніяких звуків на заданій ділянці немає. Для видалення шуму в складних місцях потрібно користуватися плагіном Noise Reduction, він більш гнучкий і ефективний.
3
Запустіть програму і відкрийте в ній файл для шумозаглушення. Прослухайте його і знайдіть місце, де шум чути найкраще. Виділіть цю ділянку, бажано, щоб він був без сторонніх звуків. Відкрийте меню Tools у верхній частині вікна і виберіть плагін Noise Reduction. У вікні відзначте галочкою пункт Capture Noiseprint і клацніть по кнопці Preview. Цією дією ви заносите «галасливий» ділянку в плагін.
4
Далі натисніть кнопку Stop і приберіть галочку з пункту Capture Noiseprint, після чого перейдіть у вкладку Noiseprint. На ній ви побачите візуальний графік вашого шуму . Клацніть правою кнопкою по пункту Real-Time і виберіть значення Select All Data.
5
Натисніть кнопку Preview, відкриється вікно з шістьма повзунками. Почніть підлаштовувати шумопонижувач, змінюючи їх положення. В основному, вам будуть потрібні два повзунки - Reduction type (змінює алгоритм шумозаглушення) і Reduce noise by (db) (змінює ступінь шумозаглушення). Після налаштування прослухайте композицію, якщо оптимальний результат досягнутий, натисніть кнопку Ok і збережіть файл. Якщо частина шуму залишилася, поверніться до налаштувань і продовжите роботу до повного видалення шумів.