Як впоратися з коліками.

Кольки - досить часте явище у новонароджених немовлят. Справа в тому, що у маленької дитини всі органи і системи ще тільки «вчаться» працювати в нових умовах. Шлунково-кишковий тракт поки що не звик перетравлювати їжу, тому нерідко виникають спазми, тобто коліки. Вони зовсім не означають, що з малюком щось не в порядку і, швидше за все, пройдуть через 3-4 місяці. Але ці симптоми можна полегшити.
Інструкція
1
Частіше викладайте малюка на животик на 10-15 хвилин. Це треба обов'язково робити перед кожним годуванням, щоб стимулювати роботу кишечника.
2
Годує мама повинна тимчасово перестати їсти виноград, дині, бобові. Огірки і квашену капусту. Всі ці продукти викликають підвищене газоутворення.
3
Якщо ви годуєте не грудьми, а штучною сумішшю, ще раз порадьтеся з педіатром. Можливо, лікар підкаже якусь іншу суміш, на яку шлунок малюка буде реагувати краще.
4
Під час нападів кольок, якщо вони наздогнали немовляти тоді, коли він лежить в ліжечку, покладіть йому долоню на низ живота і щільно притисніть таким чином рукою до ліжка. Тепло руки і натиск допоможуть зняти біль.
5
Візьміть теплу пелюшку, складіть її і пропрасуйте гарячою праскою. Прикладіть до живота дитини, можна навіть обв'язати немовляти цим своєрідним компресом.
6
Дайте дитині попити води або прикладіть його до грудей. Часто дітки заспокоюються від цього.
7
Давайте дитині чаї з фенхелем і кропом. Ці трави добре допомагають при кольках. Але ці кошти треба застосовувати не постійно, а циклами - по 5-7 днів. І давати їх малюкам можна тільки починаючи з 1 місяця.
8
Якщо коліки у дитини сильні і часті, а всі вищеописані способи не полегшують його страждань, є сенс перейти до використання медичних препаратів. Є багато ліків, що застосовуються для боротьби з метеоризмом. Яке саме вибрати, підкаже педіатр. Всі ці засоби діють, дроблячи великі бульбашки газів на більш дрібні, в результаті вплив на кишечник стає не таким сильним і болю спадають. У важких випадках лікарі іноді прописують немовлятам при кольках спазмолітичні препарати.
Зверніть увагу
Зрозуміти, що у новонародженого коліки, можна за такими ознаками: дитина плаче і турбується, дриґає ногами і піднімає їх до животика. Якщо немовля махає ручками і крутить головою, то у нього, ймовірно, болить не від животик, а щось інше.