Як купити квартиру.

Покупка квартири передбачає дотримання всіх правил оформлення угоди відповідно до законів Російської Федерації, перевірку всіх документів продавця, щоб надалі не виникло проблем і угоду не визнали недійсною. Тому при здійсненні покупки скористайтеся послугами професіоналів з агентства нерухомості або ознайомтеся з правилами оформлення нерухомості у власність.
Вам знадобиться
  • - перевірити всі документи на квартиру;
  • - оформити договір купівлі-продажу і акт прийому-передачі;
  • - зареєструвати своє право власності.
Інструкція
1
Якщо ви купуєте квартиру через агентство, укладіть договір, в якому попросіть вказати відповідальність посередників за вчинення чистої угоди. Вам підберуть потрібну квартиру з бази даних відповідно до ваших побажань за ціною, району і якістю. Перевірять всі необхідні документи у продавця і допоможуть здійснити правильну реєстрацію власності. Коштує ця послуга до 30-40% від вартості квартири. Деякі агентства пропонують своє посередництво за більш низьку ціну. Заплативши за послуги і оформивши договір за участю юриста, ви будете точно впевнені, що на вашу власність ніхто не буде претендувати.
2
Якщо ви збираєтеся купити квартиру самостійно, не залучаючи посередників, то шукати відповідну нерухомість вам доведеться самостійно. Ознайомтеся з оголошеннями в газетах, на рекламних стендах і подивіться біжучий рядок місцевого телебачення.
3
Обдзвоніть всі телефони, які вказані для зв'язку з продавцями і поцікавтеся, хто з вами розмовляє, власник або посередник. І якщо у ваші плани не входить переплачувати за квартиру , і ви бажаєте придбати її з перших рук, то домовляйтеся про зустріч тільки з власниками житла.
4
При зустрічі огляньте квартиру , перевірте всі документи господаря. Квартиру має право продавати власник або нотаріально довірена особа власника. Термін нотаріального доручення становить 3 роки. По закінченню даного періоду довіреність не є дійсною, тому якщо квартиру продає довірена особа, зверніть увагу на дату видачі довіреності.
5
Також ознайомтеся з документами, що засвідчують особу продавця і з документами на квартиру . На нерухомість має бути свідоцтво про власність, виписка з кадастрового плану та копія кадастрового паспорта, видана в БТІ. Якщо у свідоцтві про власність зазначено, що власників декілька, то від кожного власника повинно бути нотаріальний дозвіл на продаж (стаття 244 ЦК України). Якщо власник квартири один, але він перебуває у зареєстрованому шлюбі та нерухомість купувалася в період шлюбу, вимагайте показати нотаріальний дозвіл від дружини. Так як все майно, придбане в період шлюбу, незалежно від того на кого з подружжя воно оформлено і на чиї гроші купувалося, є спільною власністю (стаття 256 ЦК РФ і 34 СК РФ).
6
Якщо серед власників є неповнолітні, недієздатні або обмежено здатні громадяни, ознайомте з постановою органів опіки та піклування, так як без постанови даних органів угоду можуть визнати недійсною за статтею 2965 і 3075 ГК РФ.
7
Також у продавця повинна бути виписка з будинкової книги, квитанції про оплату податків, рахунків за телефон, світло, комунальних платежів.
8
Якщо всі документи в порядку укладайте договір купівлі-продажу в нотаріальній або простій письмовій формі (зміни Цивільного кодексу РФ від 1 січня 1996, відповідно до яких нотаріальне оформлення договорів купівлі-продажу не обов'язково).
9
Якщо ви укладаєте договір, не привертаючи нотаріуса, ознайомтеся зі статтями 550, 421, 420, 432, 554, 555, 292 і 558 Цивільного кодексу РФ, які докладно описують правила укладення договорів купівлі-продажу. Якщо ви не хочете вникати в юридичні тонкощі, то використовуйте послуги нотаріуса. Це законом не заборонено. Просто законодавець спростив купівлю-продаж, але не скасував право на юридичні послуги. Після підписання договору оформите акт прийому-передачі квартири і зареєструйте свої права власності в Управління Федерального реєстраційного центру (Федеральний закон 122-Ф3, 131 ЦК України).