Як зробити чоботи неслизькими.

Немає більшої напасті в зимовий час, ніж слизька взуття. Багато модельні чоботи страждають цим недоліком. Особливо це властиво імпортним чобітків від європейських виробників. Їх підошва просто спочатку не розрахована на суворі російські морози. Стоїть на вулиці трохи підморожувати, як витончена взуття замерзає і перетворюється на справжнє знаряддя тортур. Щоб уникнути подібних неприємностей слід заздалегідь подбати і зробити чоботи неслизькими.
Вам знадобиться
  • - наждачний папір;
  • - повсть;
  • - медичний пластир;
  • - клей.
Інструкція
1
Домогтися позитивного результату тут можна кількома способами. Перший і, ймовірно, найпростіший варіант - віднесіть чоботи в найближчу взуттєву майстерню і попросіть зробити «профілактику від ковзання». Вам наклеять на підошви та каблуки чобіт особливу гумову прокладку, яка оберігатиме взуття від ожеледиці.
2
Якщо ж з якихось причин звернення до шевцям вам не підходить, спробуйте скористатися самостійно одним з «дідівських» методів. Найпростіший варіант: візьміть грубозернисту наждачний папір (шкірку) і гарненько потріть нею підошви чобіт. Цей спосіб не дуже ефективний, але, безумовно, певну стійкість на слизькій дорозі він вам забезпечить.
3
Якщо хочеться більшої надійності і не дуже шкода чоботи , поступите таким чином. Змастіть підошви чобіт клеєм «Момент» і посипте великим піском. Після висихання пісок буде грати роль протектора і зробить чоботи менш слизькими. Недолік цього способу в тому, що після подібної обробки підошви будуть виглядати брудними, та й процедуру доведеться повторювати час від часу, оскільки приклеєний пісок все одно обсипається при русі.
4
Якщо у вас зовсім немає часу і потрібно щось терміново зробити, щоб уникнути падіння, купіть звичайний медичний пластир. Відріжте від нього невеликі шматочки і наклейте їх на підошву і каблуки чобіт. Пластир добре перешкоджає ковзанню, але, на жаль, він швидко намокає і відвалюється. Тому підклеювати його вам доведеться щодня. Непогано також носити з собою запас пластиру, щоб можна було оновити наклейки поза домом.
5
Якщо у вас є старі непотрібні валянки, можна зробити досить ефективний захист від ковзання. Відріжте від халяви валянка невеликі шматочки повсті і приклейте їх надійним водостійким клеєм на каблуки і підошви. Потрібно тільки враховувати, що повсть можна наклеїти не на кожну модель чобіт. Зокрема він абсолютно даремний для тонких, гострих підборів. У цьому випадку швидше підійдуть гумові набійки, які можна поставити в шевської майстерні.
Корисна порада
Для зимового часу переважно купувати чоботи не з гладкою, а хоча б трохи рифленою підошвою. Намагайтеся уникати високих, нестійких каблуків з пластмасовими набойками, які замерзають при низьких температурах і стають дуже слизькими.