Як зробити світильник для акваріума.

Світильник на акваріумі потрібен не тільки для того, щоб було видно його мешканці. Освітлення з вікна або від люстри недостатньо для рибок і черепашок, а особливо для рослин. Щоб флора акваріума нормально розвивалася, необхідне додаткове джерело освітлення, локальний спрямований світильник.
Вам знадобиться
  • Вагонка шириною 10см і 25см по 3м кожній, клей "рідкі цвяхи", меблеві пластикові куточки під чотири гвинти, пластиковий профіль 20х20, рулетка, ніж, лінійка-куточок, маркер.
Інструкція
1
Щоб зробити світильник для акваріума, приготуйте всі необхідні інструменти, придбайте заздалегідь дві триметрові смуги вагонки шириною 10 і 25см, і пластиковий профіль. Також вам знадобиться меблевий куточок під 4 гвинти, чотири штуки.
2
Спочатку необхідно зрізати у панелі шириною 10см зайвий пластик, який служить для бокового з'єднання з наступною "дошкою". Його легко видалити звичайним касетним або канцелярським ножем. На обрізаної панелі відзначте ширину і довжину вашого акваріума, і ще раз - ширину і довжину.
3
По розмітці надріжте панель, але не до кінця. За надрізів зігніть вагонку в прямокутний короб. Прикладаючи меблевий куточок всередині, відзначте його отвори на пластику. Разогнув коробку назад, просвердлите за відмітками 16 отворів свердлом такого ж, або трохи більшого розміру, ніж болти.
4
Промажьте місця згинів і меблеві куточки клеєм "рідкі цвяхи", зігніть знову панель в коробку. Скріпіть конструкцію болтами, приміряйте на акваріум, якщо розміри вийшли вірними, залиште до повного висихання клею.
5
Поки клей сохне, склейте, залежно від ширини акваріума, дві або три смуги широкої вагонки. По краях зріжте верхній шар, залишивши нижній на загин. При складанні підігніть ці надлишки на короб, промазав їх клеєм, зверху наклейте профіль, як показано на фотографії.
6
Тепер, коли корпус світильника зібраний, а клей висох, пофарбуйте його із зовнішнього боку чорної акриловою фарбою. Після того, як вона висохне, обклейте внутрішню сторону короба відбиває самоклеющейся плівкою. Коли всі ці роботи будуть закінчені, змонтуйте і прикріпіть всю електрику всередині корпусу вашого світильника. Для можливості варіювання сили освітлення у вашому акваріумі, розрахуйте схему і зберіть ланцюг з п'яти-шести освітлювальних елементів, це може стати в нагоді при лікуванні рибок, наприклад, від манки. Так само, приглушене освітлення може знадобитися в разі, коли рибки починають метати ікру, або коли у живонароджених рибок з'являються мальки.
Зверніть увагу
При монтажі електричної складової світильника будьте обережні, щоб уникнути ураження струмом.
Життєдіяльність рослин і риб в акваріумі безпосередньо залежить від освітлення. Якщо воно вибрано правильно, то і здоров'я всіх організмів буде в нормі. А як організувати грамотне освітлення для вашого акваріума, які нюанси необхідно враховувати? Про все по порядку.
Інструкція
1
При влаштуванні освітлення для акваріума не забувайте про наступні важливі моменти. Для освітлення використовуйте лампи розжарювання і люмінесцентні лампи. Що стосується потужності, то орієнтуйтеся, виходячи з цього: 1-1,2 Вт/л для ламп розжарювання і 0,4 Вт/л для люмінесцентних ламп.
2
Лампи розжарювання добре підходять для багатьох риб і рослин, так як їх світло добре засвоюється рослинами, він також прекрасно підкреслює забарвлення риб. Однак коефіцієнт корисної дії лампи становить лише 5% енергії (інші 95 перетворюються в тепло, тобто якщо вам потрібно створити освітлення акваріума в 100 літрів, то буде потрібно лампа в 120 Вт, а до скла таку не притулившись. Тому візьміть лампи розжарювання і помістіть її поверх акваріума, так щоб світло проникав на глибину приблизно сантиметрів 10 (не більше 30 см).
3
Люмінесцентні дампи більш поширені, їх ккд в чотири рази більше, ніж у вищезгаданого варіанту і вони в три рази економічніше. У магазинах ви зустрінете різні типи даних ламп. При виборі звертайте увагу на вимоги риб і рослин, що живуть в акваріумі до спектру випромінюваного світла. Якщо ви тримаєте в акваріумі тільки риб, морські безхребетні і рослини там не присутні, тоді вирішальними факторами будуть потужність лампи і тип світіння. Якщо ж ви тримаєте і морські та прісноводні рослини, то тут ви повинні неодмінно організувати правильне освітлення , так, щоб воно впливало на процес фотосинтезу.
4
Якщо ви влаштували акваріум зовсім недавно, то через пару місяців ви можете зробити висновки про те, наскільки правильно ви вибрали для нього освітлення . Для цього дивіться на рослини з подовженим стеблом. Освітлення влаштовано добре, якщо листя у рослин нормального розміру і кольору. У разі якщо листя у рослин вузькі, то проблема може бути в нестачі харчування або в дуже яскравому освітленні. Внесіть в акваріум добрива, якщо змін не настане - звільніть освітлення . Також перевірте вміст у воді кисню. Якщо насичення киснем на початку світлового дня становить не менше 5 мг/л, ввечері 8-10 мг/л, то все зроблено правильно.