Як обчислити lg. Як вирішувати логоріфми.

Десяткові логарифми застосовуються при вирішенні рівнянь, що містять невідомі показники ступенів. З назви цього типу логарифмів випливає, що підставою його є число десять. Десятковий логарифм визначає, в який ступінь треба звести десятку, щоб отримати зазначений у ньому аргумент. Обчислення такого роду логарифмів при наявності комп'ютера не представляє складності.
Інструкція
1
Скористайтеся, наприклад, пошуковою системою Google для обчислення десяткового логарифма. Цей пошуковик має вбудований калькулятор, який дуже простий у використанні, не вимагає розбиратися в його інтерфейсі і запускати будь-які додаткові програми. Все що від вас вимагається - перейти на сайт Google і ввести відповідний запит в єдине поле на цій сторінці. Наприклад, для обчислення десяткового логарифма для числа 900 введіть в поле пошукового запиту lg 900 і відразу (навіть без натискання кнопки) отримаєте відповідь 2.95424251.
2
Використовуйте калькулятор, якщо немає доступу до пошукової системи. Це може бути і програмний калькулятор зі стандартного набору ОС Windows. Найпростіший спосіб запустити його - натиснути клавіші WIN + R, ввести команду calc і клацнути кнопку «OK». Інший спосіб - розкрити меню на кнопці «Пуск» і вибрати в ньому пункт "Всі програми". Потім треба відкрити розділ «Стандартні» і перейти до підрозділу «Службові», щоб клацнути там посилання «Калькулятор». При використанні ОС Windows 7 можна натиснути клавішу WIN і ввести в поле пошуку «Калькулятор», а потім клацнути відповідне посилання в результатах пошуку.
3
Переключите інтерфейс калькулятора в розширений режим, так як в відкривається за замовчуванням базовому варіанті потрібна вам операція не передбачена. Для цього розкрийте в меню програми розділ «Вид» і виберіть пункт «науковий» або «інженерний» - залежно від того, яка версія операційної системи встановлена у вашому комп'ютері.
4
Введіть число, десятковий логарифм для якого потрібно розрахувати, а потім клацніть кнопку з написом log - в цьому калькуляторі функція обчислення десяткового логарифма позначена саме так, а не lg. Програма порахує і відобразить результат.
В даний час знижками нікого не здивуєш. Продавці розуміють, що знижки не є засобом підвищення доходу. Найбільшу ефективність має не 1-2 знижки на конкретний товар, а система знижок, яка повинна бути проста і зрозуміла співробітникам фірми і її покупцям.
Інструкція
1
Ви, напевно, помітили, що в даний час найбільш поширеною є знижка, зростаюча при збільшенні обсягів продукції. В даному випадку продавець розробляє шкалу відсотків знижок, яка збільшується при зростанні обсягів покупок за певний період. Наприклад, ви купили чайник і кавоварку і отримали знижку 5%. Якщо цього місяця ви купите ще й праска, то отримаєте знижку 8% на всі придбані товари. При цьому отриманий прибуток компанії при ціні зі знижкою і зрослим обсягом продажів повинна бути не менше, ніж очікуваний прибуток при ціні без знижки і колишньому рівні продажів.
2
Розрахувати шкалу знижок нескладно. Спочатку визначте обсяг продажів, з якого починається надання знижки. В якості нижньої межі можна взяти точку беззбитковості. Потім розрахуйте очікуваний обсяг прибутку, який ви хотіли б отримати на продаваний товар. Її верхня межа буде органічний купівельною спроможністю товару та його конкурентними властивостями. Максимальну знижку можна розрахувати наступним чином: (прибуток - (прибуток х мінімальний обсяг продажів/очікуваний обсяг)/ціна одиниці продукції.
3
Ще однією досить поширеною знижкою є знижка за контрактом. Це може бути знижка по передоплаті, при покупці певних видів товару, а також при розрахунку в тій чи іншій валюті. Іноді знижки такого плану надаються при купівлі товару і замовленні транспорту для доставки. Наприклад, ви купуєте продукцію фірми, замовляєте транспорт в цій же компанії і отримуєте знижку 5% на придбаний товар.
4
Величина передсвяткових і сезонних знижок визначається, виходячи з вартості зберігання товару на складі та ймовірністю продажу товару за встановленою ціною. Зазвичай до таких знижкам вдаються роздрібні продавці, наприклад, при продажу одягу з колекцій минулого сезону. Подібними знижками користуються супермаркети для того, щоб розвантажити роботу магазину у вечірні години та вихідні дні. В даному випадку розмір знижки визначається розміром упущеної вигоди при незадоволенні купівельного попиту в години пік.