Як добувати золото. Як зробити лоток для миття золота своїми руками.

Люди займаються видобутком золота ще з давніх часів. Ще під час епохи неоліту стародавніх людей почав залучати цей благородний метал, який часто знаходили цілими самородками. А як зараз добувають золото, коли золотих самородків на Землі вже практично не залишилося?
Інструкція
1
Золото - це м'який жовтий метал. Цей метал досить важкий і в той же час ковок. Так, наприклад, з 1 грама золота можна витягнути найтоншу дріт, яка буде тягнутися аж на 3 кілометри, або зробити фольгу, меншу за товщиною, ніж людський волос в 500 разів. Але займемося головним питанням цієї статті.
2
У землі вміст золота в чистому вигляді дуже низьке. Вчені з'ясували такий факт, що якщо золото розсипати рівномірно в земній корі, то з тонни землі можна було б виділити всього 2 г золота. У воді золота теж небагато.
3
Видобувають золото по-різному. Але всі способи видобутку золота (як промислової, так і непромислової) засновані на його фізико-хімічних властивостях.
4
Промивка - найпоширеніший спосіб. Заснований на високій щільності металу. У той час як інші метали і пісок змиваються водою, золото осідає прямо в лоток. Миття золота - це дуже довгий і нудний процес, тому широко використовується він в основі своїй на країнах. З іншого боку, цей спосіб з'явився першим. Він не вимагає жодних фінансових вкладень.
5
Амальгамування. Цей спосіб видобутку ґрунтується на здатності ртуті легко вступати в з'єднання з золотом. Золотоносну руду для цього подрібнюють, потім туди додають ртуть. Виходить амальгама (суміш ртуті з важкими металами). Далі цю суміш особливим способом обробляють, витягуючи сполуки ртуті з золотом і розділяючи їх. Хороший спосіб, але він припускає наявність дорогих реагентів і обладнання. Крім того, пари ртуті отруйні.
6
Ціанування засноване на здатності самої синильної кислоти та її солей розчиняти золото в собі. Заглиблюватися в хімію не будемо, бо цей спосіб точно не «загрожує» рядовим золотошукачам-одиначкам. Можна лише додати, що золото може розчинити ще «царська горілка», що представляє собою суміш концентрованих сірчаної та азотної кислот.
7
Є ще кілька способів, таких як регенерація й інші, але ці способи припускають в основному дорогі експерименти з хімічними речовинами. Ось і виходить, що видобувати золото ми можемо лише дідівським способом: сидячи на камінчику з лотком в руках і намиваючи золото по крупицях.