Як зварити цукровий сироп. Як правильно зварити сироп з цукру.

Цукровий сироп - необхідний інгредієнт для багатьох кондитерських страв. Його використовують, наприклад, для просочення коржів в торті, для приготування масляного і білково-заварного крему (італійська меренга), карамелізації горіхів та ін. Крім того, без цукрового сироп а не обійтися, заготовлюючи варення і конфітюри. Щоб правильно приготувати цукровий сироп в домашніх умовах, треба знати кілька секретів.
Вам знадобиться
    • Цукор і вода в співвідношенні 1: 1
    • Товстостінна каструля з широким дном
Інструкція
1
Засипте цукор в каструлю. Залийте водою, перемішайте.
2
Увімкніть конфорку на 2/3 потужності. Якщо ви готуєте на газовій плиті, пам'ятайте, що під каструлею з сироп ом завжди повинен горіти рівний сильний вогонь без коливань полум'я.
3
Поставте каструлю з сироп ом на конфорку таким чином, щоб з одного боку вона нагрівалася сильніше, ніж з іншого: за рахунок цього з сироп а буде легше знімати піну.
4
Нагрівайте суміш, постійно помішуйте вміст каструлі. Інакше цукор почне приставати до дна, кристалізуватися, сироп придбає жовтий колір.
5
Видаліть піну ложкою або шумівкою і відразу ж витріть краю каструлі ганчірочкою, змоченою в крижаній воді, прибираючи налиплі кристали цукру. Чим ретельніше ви проведете цю операцію, тим краще буде результат. Якщо ж крупинки залишаться, цукор почне налипає на краю, плавитися, горіти, в сироп е можуть з'явиться грудочки.
6
Як тільки цукор розчиниться (розпуститься - як кажуть кондитери), повністю припиніть помішування, поставте каструлю на конфорку так, щоб вона нагрівалася рівномірно. Варіть сироп до того стану, який необхідно за рецептом.
7
Визначте стан сироп а (проба). Для цього змочіть у холодній воді чайну ложку, зачерпніть сироп і опустіть чашку з холодною водою. Стисніть утворився кульку пальцями. Залежно від того, як поведе себе сироп після охолодження, визначте його стан (проби на тонку, середню, товсту нитку, помадку, м'який або твердий кулька).
8
Зніміть каструлю з вогню, охолодіть сироп .
Зверніть увагу
З сиропу необхідно повністю зняти піну до того, як в нього будуть опущені ягоди, фрукти або орехі.После того, як цукор розпуститься, в сироп не можна опускати ніякі предмети та продукти, інакше він кристалізується, помутніє або зовсім перетвориться на ком.
Корисна порада
Щоб з цукрового сиропу легше було знімати піну, краще використовувати для його приготування колотий цукор або рафінад