Як знайти силу опору.

Під час ремонту побутової теле- і радіоапаратури не завжди виходить знайти і придбати резистор з необхідною величиною опору . В таких випадках доводиться шукати необхідну деталь в блоках б/у і опору х. Також опір з необхідним номіналом можна скласти з 2 і більше резисторів, з'єднуючи їх послідовно або паралельно. У кожному разі, потрібно знати точну величину опору . Визначити її можна декількома нескладними способами.
Вам знадобиться
  • маркировочная таблиця, омметр або вимірювальний міст. У тих випадках, коли не потрібна велика точність вимірювання, можливе використання комбінованих приладів (мультиметров)
Інструкція
1
Для визначення величини опору вітчизняного резистора з цифробуквене маркуванням прочитайте це маркування на корпусі резистора. Дізнайтеся його номінал, керуючись такими правилами: літери позначають множник номіналу, тобто буква E або R вказують на те, що опір даного резистора вимірюється в омах, буква K - в кілоомах, M - в мегаомах, а буква T - в тераомах. У маркуванні резистора буква знаходиться на місці коми в десятковому позначенні. Приклад: маркування 1E2 означає, що у даного резистора опір 1,2 Ома. Маркування K100, 5K6, 10M або 1T0 відповідають резисторам з опором 0,1 кОм або 100 Ом, 5,6 кОм, 10 мОм і 1 Том.
2
Для визначення величини опору у резисторів з кольоровим маркуванням використовуйте маркувальні таблиці. Багато фірм-виробників побутової електронної апаратури використовують свою внутрифирменную маркування. Слідкуйте за тим, щоб таблиця відповідала виробникові визначених деталей.
3
Іноді маркування резисторів відсутній або закрита захисним лаком чи фарбою. В такому випадку для вимірювання величини опору використовуйте омметр, вимірювальний міст або мультиметр, включений в режимі вимірювання опорів. Увімкніть вимірювальний прилад і поставте перемикач діапазонів вимірювання опору в ньому в необхідне вам положення. Під час вимірювання високоомних опорів не торкайтеся руками висновків вимірювальних щупів. В іншому випадку показання вимірювальних приладів будуть спотворені через опору вашого тіла.
4
Перед вимірюванням опору б/у резистора обов'язково Випаяти його зі старої плати або блоку. Інакше він може бути шунтований іншими деталями схеми, і ви отримаєте неправильні показання його опору .
Щоб знайти електричний опір провідника, скористайтеся відповідними формулами. Опір ділянки кола знаходиться за законом Ома. Якщо ж відомий матеріал і геометричні розміри провідника, його опір можна розрахувати за допомогою спеціальної формули.
Вам знадобиться
  • - тестер;
  • - штангенциркуль;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Для того щоб знайти опір, скористайтеся законом Ома для ділянки кола. Він говорить, що сила струму на даній ділянці ланцюга прямо пропорційна падінню напруги на ньому і обернено пропорційна опору. Перемкніть тестер для вимірювання сили струму і підключіть його в ланцюг послідовно. Значення сили струму висловіть в амперах. Потім, перемкніть тестер для вимірювання напруги і приєднайте його паралельно до ділянки кола. Зніміть з приладу показання напруги в вольтах. Якщо струм в ланцюзі постійний, приєднуючи тестер, зверніть увагу на те, щоб він приєднувався до джерела струму однойменними полюсами. Розрахуйте значення опору , поділивши напруга на силу струму: R = U/I. Результат отримаєте в Омах.
2
Якщо відомий матеріал і можливо виміряти геометричні розміри провідника, розрахуйте його опір за допомогою іншої формули. Для цього знайдіть питомий опір провідника в спеціальній таблиці. Воно має вимірюватися в Ом • мм?/М, для того щоб площа перерізу можна було виміряти в мм?.
3
Виміряйте площу поперечного перерізу провідника. Для цього штангенциркулем виміряйте його діаметр в міліметрах, зведіть його в квадрат, а потім помножте це значення на 3,14 і поділіть на 4: S = 3,14 • d?/4. Площа поперечного перерізу вийде в мм?.
4
За допомогою лінійки або рулетки виміряйте довжину провідника, опір якого потрібно знайти. Довжину висловіть в метрах. Знайдіть опір провідника, помноживши його питомий опір на його довжину і поділивши на площу поперечного перерізу R =? • l/S.
5
Можна виміряти опір провідника або ділянки кола, не проводячи ніяких розрахунків. Для цього потрібно тестер перемкнути в режим роботи омметра. Упевнитися в тому що ділянка ланцюга відключений від джерела струму, потім до нього паралельно приєднати тестер. Він покаже опір даної ділянки ланцюга.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6Lg9qmL3ugU
Зверніть увагу
Як знайти опір? Для цього вам знадобиться вимірювальний міст, калькулятор і омметр. Якщо ви вже переконалися, що всі провідники підключені послідовно, то повний опір знайти буде нескладно. Для цього потрібно скласти опір всіх елементів.
Корисна порада
2. Якщо ви зібрали повну електричну ланцюг, припустимо, ту, яка включає гальванічний елемент, знайшли роботу сторонніх сил (ЕРС), виміряли силу струму і знаєте, яке внутрішній опір має гальванічний елемент (наприклад, на батарейках воно завжди вказано), то знайти зовнішнє опір (опір проводів) буде просто.