Як підібрати шпалери в квартиру.

Перші шпалери почали виготовляти в Китаї багато століть назад і лише тільки в 15 столітті вони потрапили в Європу. Використовувати в інтер'єрі цей матеріал могли тільки дуже багаті люди, так як шпалери коштували надзвичайно дорого. У наші дні ринок оздоблювальних матеріалів пропонує обширний асортимент шпалер на будь-який смак і гаманець. Перед споживачем встає лише одна трудність - які вибрати.
Інструкція
1
Спочатку визначитеся з кольором. Уважно огляньте кімнату. Якщо вона темна, і в неї рідко заглядає сонце, вибирайте шпалери в світлій гаммі, наприклад, ніжно-зелений, жовтий, бежевий, світло-коричневий колір.
2
Більш насичені і темні кольори підійдуть для кімнати, вікна якої виходять на сонячну сторону. Це можуть бути темно-цегляний, темно-синій, смарагдовий. Тобто відтінки, які не випромінюють світло, а вбираючі його.
3
Для того щоб візуально підняти низька стеля, підберіть шпалери з вертикальним орнаментом. Також для цієї мети підійдуть шпалери з великим малюнком, наприклад, величезні квіти. У випадку якщо ви хочете візуально збільшити габарити кімнати, вибирайте малюнок з горизонтальними лініями.
4
Промисловість випускає найрізноманітніші шпалери . Самі економічні з них - паперові. Вартість рулону таких шпалер - від 60 до 100 рублів. Це оптимальний вибір для дитячої кімнати, так як ці шпалери екологічні. Крім того, завдяки їх вартості буде не шкода, якщо ваша дитина вирішить їх прикрасити, ви завжди зможете поклеїти нові.
5
Більш міцні двошарові паперові шпалери . Їх можна протирати вологою ганчіркою, однак витримають вони всього лише сімнадцять протирань, за словами виробників.
6
Вінілові шпалери можна мити не тільки вологою ганчірочкою, але і щіткою, змоченою в розчині з миючими засобами. Такі шпалери практично не вигорають і зможуть прослужити вам мінімум двадцять років. Але такі шпалери не найкращий вибір для спальні та дитячої, так як вони «не дихаючі».
7
Чудовими тепло і Звукоїзолятори є скло шпалери . Вони прекрасно підходять для обклеювання нерівних стін з тріщинами. Але ці шпалери потрібно обов'язково пофарбувати після наклеювання.
8
Натуральні шпалери - новинка останніх років. Їх виготовляють тільки з екологічно чистої сировини: трава, бамбук, кора дерева, сизаль або тканину. Вартість таких шпалер, природно, дуже висока - від 900 рублів за рулон.
Зверніть увагу
Чи не обклеювати постійно вологі поверхні, наприклад, у ванній. Це призведе до відшаровування оздоблювального матеріалу.
Корисна порада
Перед наклеюванням шпалер переконайтеся, що поверхня стіни суха і гладка, оскільки навіть найменші піщинки проявляться у вигляді вм'ятини або горбка.