Як підключити євророзетку. Як підключити дроти в подвійну розетку.

При облаштуванні сучасної електромережі в нашому будинку на перший план виходить необхідність відповідності стандартам. Більшість з нас стикається з проблемами, набуваючи прилади з євровилками, які не підходять до наших звичним розеток, встановленим у будинках і квартирах багато років тому.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - пассатижи;
  • - дроти;
  • - металевий куточок 4 на 4 см;
  • - кувалда ;
  • - саморізи;
  • - шуруповерт.
Інструкція
1
Діаметр штирів євровилку на 0,8 мм більше вітчизняної і трохи більше відстань між ними. Наші вилки і розетки розраховані на силу струму 6,3 або 10 А, тоді як євровилку і євророзетка - на 10 або 16 А. Європейський стандарт електричної фурнітури дозволяє підключити більше електроприладів одночасно в одну розетку. Отже, простягніть окрему електролінію від вашого щитка до місця, де ви хочете розмістити вашу нову розетку. Провід міцно закріпіть, помістіть його в короб або проштробити в стіні канал. Розетка повинна бути розміщена на висоті не менше 20 см від підлоги, якщо у вас це технічна розетка, наприклад, для водонагрівача, тоді помістіть її так, як вам зручно, але щоб шнур від бойлера діставав до розетки вільно.
2
Тепер візьміть вашу нову розетку, відкрутіть у неї верхню ізолюючу коробочку. Подивіться, як вона влаштована, де знаходяться контакти, фаза і нуль, де підключається заземлення. Тепер візьміть шуруповерт і 2 самореза, якщо у вас стіна дерев'яна, то підкладіть під розетку ізолюючий матеріал на основі азбесту. У бетонну або цегляну стіну потрібно помістити пластмасові дюбелі, попередньо для цього просвердливши отвори. Закріпіть розетку на стіні.
3
Тепер зробіть заземлення. Для цього візьміть залізний куточок довжиною півтора метра. Проробіть ломом отвір в землі глибиною 60-70 см. В отвір насипте 100 грам кухонної солі. Тепер забийте кувалдою куточок в цей отвір, так щоб він стирчав із землі на 20-30 см. Полийте водою, сіль розчиниться і, так як це відмінний електроліт, буде підтримувати хороший контакт металу з землею. Просвердлите в куточку отвір, болтиком закріпіть провід в цей отвір. Простягніть дріт заземлення до вашої розетки.
4
Тепер підключіть проводи фаза і нуль до розетки, а також дріт заземлення, який повинен бути підключений до двох бічних контактам, розташованим всередині розетки. Обесточьте ваш будинок, відключивши вимикач в щитку або виверніть пробки. Підключіть провід, що йде від розетки до основної лінії. Увімкніть подачу електроструму, включіть який-небудь прилад в розетку, наприклад праска. Якщо праска працює, значить ви все зробили правильно.
Зверніть увагу
При підключенні розетки до основної лінії не забудьте знеструмити будинок!
Корисна порада
Євророзетки в принципі безпечні, але якщо у вас є маленькі діти, купіть розетку з замикалася кришкою.
Швидше за все, ви стикалися з тим, що куплений електроприлад нікуди включити, в цьому випадку ви вдаєтеся до використання подовжувача або виклику електрика для установки відсутньої розетки. Але чи варто платити за те, що ви самі зможете зробити? Встановити розетку не складно, головне бути акуратним в роботі. Подвійні розетки бувають зовнішні і внутрішні. Зовнішні розетки ставити зовсім не важко, а от при установці внутрішніх розеток доведеться докласти деяких зусиль.
Вам знадобиться
  • Внутрішня подвійна розетка, перфоратор, викрутка стрижнева, викрутка діелектрична або пробник, коробка під розетку («стакан»), олівець, бур для перфоратора, ніж, штукатурка, шпатель.
Інструкція
1
Зробіть розмітку на поверхні стіни поруч з електропроводів, який проходить від основної електромережі, це буде майбутнім місцем для розетки. Для цього візьміть «стакан», прикладіть до стіни на розмітці і обведіть його за допомогою олівця.
2
Далі візьміть перфоратор з буром, зробіть поглиблення в стіні на глибину рівну висоти «стакана» і площею кола.
3
Вимкніть загальну мережу від харчування.
4
Потім візьміть «стакан», виконайте в ньому отвір для електропроводи за допомогою викрутки.
5
Просмикніть електропровід через отвір. Обмажте «стакан» заздалегідь приготовленим розчином штукатурки і встановіть його в дане поглиблення.
6
Зайву штукатурку приберіть шпателем. Після повного затвердіння штукатурки укоротите провід за допомогою кусачок до потрібної нам довжини.
7
З кінця електропроводи зніміть ножем ізоляцію довжиною 15 мм.
8
Увімкніть світло і перевірте пробником або діелектричної викруткою напругу.
9
Далі підготуйте подвійну розетку . Для цього зніміть викруткою декоративну панель, звільніть затискачі кріплення електропроводи і розетки.
10
Вимкніть загальну мережу і встановіть електропровід в затискачі за допомогою викрутки.
11
Зафіксуйте розетку в «стакані».
12
Встановіть декоративну панель. Увімкніть загальну мережу живлення.
Зверніть увагу
Роботу в цілях безпеки слід проводити в прогумованих рукавичках.
Корисна порада
Якщо ви використовуєте штукатурку на гіпсовій основі, то дайте їй висохнути протягом 30 хвилин, якщо ж на цементній, то на 12 годин.