Як зробити теплицю із стільникового полікарбонату.

Любителі зрощувати флору власними руками не можуть поскаржитися на те, що вчені і технологи забувають про їхні потреби. Широкий вибір плівок, призначених для теплиць і парників, поповнився кілька років тому стільниковим полікарбонатом - матеріалом, здатним захистити рослини від найхимерніших примх погоди. Виробники пропонують готові теплиці з полікарбонату самих різних конструкцій. Однак світле і тепле житло для рослин можна побудувати і власними руками.
Вам знадобиться
  • -профіль з оцинкованої сталі;
  • стільниковий полікарбонат товщиною 6 мм;
  • -електродрель зі свердлом? 5-6 мм;
  • -будівельний ніж або електролобзик,
  • ножиці по металу;
  • -болгарка (углошлифовальная машина);
  • -шматок оцинкованого сталевого листа;
  • -болти М4 або М5 довжиною 25-30 мм з гайками, гумові ущільнювачі, навіси для дверей.
Інструкція
1
Вибір матеріалаПодбор відповідного профілю є, мабуть, одним з найважливіших моментів у будівництві теплиці. Виробники випускають багато профілів для теплиць, однак найчастіше не продають їх вроздріб, бажаючи спонукати тим самим покупця до придбання теплиці в зборі. Тому не можна виключити того, що пошуки відповідного профілю займуть деякий час. Бажано придбати профіль форми П, С або W з оцинкованої сталі товщиною 1-1,5 мм. Розміри профілю можуть бути різними, однак оптимальними є наступні: ширина - близько 40 мм, висота - 15-20 мм.Такой профіль не іржавіє, легко гнеться і до того ж досить дешевий. Його жорсткість на перший погляд може здатися недостатньою, проте коли він зв'яжеться в об'ємну ферму і покриється полікарбонатом, конструкція вийде дуже жесткой.Что стосується стільникового полікарбонату , то він випускається в листах різної довжини і ширини. Стандартними є довжини 6000 і 12000 мм, ширина - 2100 мм. Зручно будувати теплицю, периметр арки якої не перевищує 6-ти метрів. У цьому випадку листа довжиною шість метрів вистачить для покриття всієї теплиці без нарощування додатковими шматками.
2
Виготовлення каркаса.Профіль з'єднується між собою болтами М4 або М5. Отвори під них сверлятся «за місцем» в процесі складання каркаса. Роботу слід виконувати в такій послідовності. • Розмітьте на землі контури теплиці. • Встановіть по бічних сторонах теплиці вертикальні стійки. Їх кількість визначається розмірами теплиці. Зазвичай відстань між арками (стійками) приймається рівним 50-60 см. Довжина стійки становить 60 см. Її нижній кінець (10 см) повинен бути загнутий під кутом 90 ° і заглиблений в землю на 20 см. • З'єднайте стійки між собою смугою з профілю , яка повинна розташовуватися відносно стійок зсередини теплиці і знаходитися на відстані 15-20 см від землі. • Виготовте арки з профілю і з'єднайте їх зі стійками. Розміри арок залежать від розміру теплиці. Гнути профіль найзручніше методом важеля, затискаючи його між двома жорсткими упорами і пересуваючи з певним кроком • З'єднайте арки між собою смугами з профілю. Кількість смуг визначається розмірами теплиці і жорсткістю профілю. Чим менше теплиця і жорсткіше профіль, тим менше потрібно смуг. Їх кількість варіюється від 3-х до 7-ми. • Приєднайте до торцевих арках профіль, який утворює дверний проріз. Виготовте двері за розмірами отвору і прикріпіть її на навісах до отвору. При виготовленні дверей не забудьте про ребрах жорсткості. • Встановіть на крайні (торцеві) дуги гумові ущільнювачі.
3
Обшивка теплиці стільниковим полікарбонатомРезка матеріалу здійснюється будівельним ножем або електролобзиком. Полікарбонат кріплять болтами, які вставляються зовні. Під головки болтів встановлюються шайби розмірами 20х20 мм, вирізані з оцинкованого листа. Лист кріпиться до каркаса по краях і в середині. Немає необхідності в занадто частому розташуванні болтів. Відстань між ними повинна бути не менше 60-ти - 80-ти см. У місцях стику листи повинні перекривати один одного на 30-50 мм. Нижній край листа на 5-10 см заглиблюється в землю.
Корисна порада
Якщо ви живете в місцевості, в якій не буває ураганів, можна не загинати нижні кінці стійок. У цьому випадку теплицю можна буде переносити з місця на місце, що позбавить від необхідності міняти грунт у теплиці при вирощуванні в ній культури одного і того ж виду.