Як обтягнути торпеду.

Перетяжку салону найчастіше починають нові власники старих іномарок престижного класу. В процесі передпродажної підготовки продавець особливу увагу приділяє покращенню зовнішнього вигляду автомобіля, і вкрай рідко - салону. У підсумку кузов машини зберігає свій блиск досить довгий час після покупки, а салон доводиться перетягувати заново.
Вам знадобиться
  • Матеріал для обтягування: шкіра, велюр або тканину.
Інструкція
1
Найчастіше для обробки салону автомобіля використовується шкіра: цей матеріал добре виглядає, легко очищається і зберігає зовнішній вигляд довгий час. Особливо шикарно виглядає малюнок, вишитий на шкірі. Процес перетяжки може бути поєднаний з установкою в панель динаміків, підсилювачів, телевізорів і т.п. Найскладніший елемент салону - торпедо. Навіть досвідчені фахівці витрачають на обтяжку торпедо цілий день.
2
Від правильного вибору матеріалу залежить кінцева якість роботи. Тому вибирайте спеціальні автомобільні види. Автомобільна шкіра стійкіша до стирання, до морозу і нагріванню на сонці. Крім того, автокожа наскрізь профарбована і має поліуретанове покриття, що не пропускає повітря. Перфорована шкіра має численні дрібні отвори для вентиляції.
3
Перед виконанням робіт торпедо необхідно зняти. Інакше нічого доброго не вийде. В процесі демонтажу торпедо на вітчизняному автомобілі багато елементів кріплення приходять в непридатність і їх доводиться міняти на нові.
4
Лекала і трафарети для самостійної обтяжки відсутні, тому раскройку доведеться виконувати самостійно. Якщо раніше торпеда була обтягнута яким-небудь матеріалом, акуратно зніміть оболонку і використовуйте її як трафарет. Якщо цього немає, візьміть кравецький сантиметр і виміряйте всі розміри торпедо. В складних ділянках подстрахуйтесь, зробивши припуски побільше. Враховуйте: щоб якісно натягнути шкіру, в розмірах необхідно збавляти 1-2 см. Якщо будете міняти стиль, врахуйте це при кройке.
5
розкроєного оболонку торпедо підганяйте за місцем і кріпіть особливою строчкою по всіх місцях з'єднань. Шов при цьому не повинен виступати над поверхнею. Для цього на спилочной машині шкіра тоншає шляхом підрізання в глибину. Щоб шов був гладким, він промащується клеєм і простукується молотком. Підкладати поролон не рекомендується: панелі через короткий час зімнуть і зовнішній вигляд буде зіпсований. Якщо поверхні торпедо покриті тріщинами і вищербини, попередньо закрийте їх еластичною шпаклівкою.
Корисна порада
При бажанні під торпедо можна встановити додаткові плафони освітлення з вимикачами або неонове підсвічування. Для автомобілів російського виробництва це буде дуже корисно.