Як топити піч у лазні. Як правильно топити грубку в лазні.

Для ефективної і правильної топки печі в бані необхідно враховувати деякі нюанси: піч повинна знаходитися в хорошому стані, ви повинні правильно утримувати її і вміти топити, необхідно тільки сухе паливо. Нагрівання в більшому залежить від гарного стану пічних стінок, тому періодична очистка від сажі буде тільки на користь. Завдяки деяким рекомендаціям, ви навчитеся правильно топити піч в бані .
Вам знадобиться
  • - Сухі дрова,
  • - розпалювання (тріска, папір, стружки або береста).
Інструкція
1
Дрова для топки необхідно заготовлювати заздалегідь, так як після колки дров і просушування, вони стають сухими тільки через рік. Топити піч в бані потрібно тільки сухими дровами, інакше при згорянні вся волога перетвориться в пар, який швидко остуджує канали печі і осідає на холодних стінках у вигляді конденсату. Саме він може привести в підсумку до руйнування димоходу.
2
Економічність роботи печі залежить від якості використовуваного палива. Дрова повинні бути не тільки сухі, але і бажано однакового розміру, товщиною 6-8 сантиметрів. Для розпалювання використовуйте дрібно наколоті і сухі дрова, а щоб створити початкову температуру загоряння підійде просушенная тріска, стружка, береста або папір. Ні в якому разі не застосовуйте легкозаймисті рідини: бензин або гас.
3
Топку печі потрібно починати з її підготовки, для цього відкрийте повністю трубу і видаліть золу з зольної камери і очистіть колосникові грати. Закрийте поддувальную дверку і перевірте тягу. Після цього укладіть на колосникові грати матеріал для розпалювання і дрібні сухі дрова. Укладіть дрова, призначені для однієї топки горизонтальними шарами.
4
Запаліть розпалювальний матеріал і після того як він розгориться, закрийте двері топки і відкрийте поддувальную. Після того як дрова гарненько розгоряться, трохи прикрийте поддувальную двері і зробіть пічної засувкою регулювання тяги. В цей час намагайтеся не відкривати топкову дверку і підкладати дрова.
5
За весь період топки потрібно два рази перемішати дрова для рівномірності їх згоряння і своєчасно закрити поддувальную дверцята і трубу. Оптимальний час топки печі в бані - 1,5-2 години, в залежності від температури повітря і розмірів печі. Засувку можна закрити тільки після того, як ви переконаєтеся у відсутності синеньких вогників над вугіллям. Це вірна ознака того, що чадного газу більше немає, адже він небезпечний для здоров'я та життя.