Як зробити пінопласт. Як робити танк пімопласта.

Зробити пінопласт можна зробити і в домашніх умовах. Але процес цей все-таки не безпечний, тому зайнятися цим краще в умовах майстерні, і запастися всім необхідним обладнанням заздалегідь.
Вам знадобиться
  • Полістирол (кульки), спеціальне обладнання.
Інструкція
1
Щоб зробити пінопласт необхідно дістати дуже багато маленьких кульок полістиролу. Ці кульки дуже маленькі, тому в народі їх іноді називають бісером. Потім ці кульки необхідно роздути і склеїти між собою.
2
Для склейки кульок полістиролу між собою їх потрібно нагріти дуже гарячою парою. Нагрівання проводиться доти, поки полістирольні кульки не почнуть роздуватися. Коли кульки роздуються, з них почне виділятися газ, який підштовхне кульки один до одного. Після цього вони злипнуться і приймуть форму тієї посудини, в якій знаходяться.
3
Після охолодження утворилася маси пінопласт можна вважати приготованим. Однак, якість такого саморобного пінопласту виявиться вельми низьким (якщо у вас взагалі що-небудь вийде). Для виробництва справжнього пінопласту необхідне спеціальне обладнання, здатне забезпечити весь технологічний цикл. Крім того, експерименти в домашніх умовах з такими високими температурами просто небезпечні як для здоров'я, так і для самого будинку.
4
Щоб зробити пінопласт карбаміду потрібно виконати наступні дії. Приготувати для початку раствор.Для цього в воді кімнатної температури розлучається каталізатор затвердіння (КО) і піноутворювач (ПО). Запустіть установку. Потім залити в відповідні ємності смолу і піноутворюючий розчин. Подати на вхід установки стиснене повітря. Включити насоси подають пенообразующий розчин і смолу. Відкрити крани СМОЛА і РАСТВОР. Залити надходить з рукава піномаси в спеціальні, розбірні форми. Наріжте і просушіть отриманий пінопласт. Ріжеться пінопласт карбаміду волосінню або струною. Час сушіння становить від 1 до 3 діб.
Зверніть увагу
Приміщення обов'язково має бути з вентиляцією, так як при виготовленні і сушці пінопласту утворюється формальдегід.
Корисна порада
Якщо ви все ж вирішили зробити пінопласт і готові придбати все необхідне обладнання, то вигідніше і безпечніше зайнятися виробництвом карбамідного пінопласту. На відміну від інших видів пінопластів пінопласт карбаміду порівняно просто зробити. Наприклад, в умовах майстерні. Крім того, цей пінопласт має найнижчу собівартість і відмінні теплоізоляційні властивості. Причому, теплопровідність карбамідного пінопласту істотно зменшується при низьких температурах.
Пінопласт можна зробити і самостійно, в домашніх умовах. Для цього навіть не знадобиться спеціальне обладнання. Однак, якість такого, саморобного, пінопласту може виявитися вельми посереднім.
Вам знадобиться
  • полістирол
Інструкція
1
Щоб зробити пінопласт, візьміть багато полістирольних кульок і засипте їх підготовлену ємність. (Зовні ці маленькі кульки нагадують бісер).
2
Щоб кульки полістиролу склеїлися між собою, нагрійте їх дуже гарячою парою. Нагрівання кульок виробляєте доти, поки вони не почнуть роздуватися. Після того як кульки роздуються, вони наблизяться один до одного, злипнуться і приймуть форму ємності.
3
Після охолодження вийшла маси пінопласт можна вважати готовим. Якщо ви виготовляли якусь фігуру, то витягніть пінопласт з ємності (ємність при цьому доведеться розібрати або зламати). Якщо пінопласт призначений для теплоізоляції, то залиште його в проміжку між стінами.
4
Щоб отримати справжній, високоякісний, пінопласт, вам знадобиться спеціальне обладнання і майстерня. Простіше і вигідніше всього проводити карбамідний пенопласт.Для його виготовлення приготуйте розчин, розвівши в воді кімнатної температури піноутворювач і каталізатор затвердіння. Запустіть установку. Залийте пенообразующий розчин і смолу в ємності. Подайте на вхід стиснене повітря. Увімкніть насоси. Відкрийте крани з написами «розчин» і «смола». Залийте отриману піномаси в спеціальні форми. Наріжте і просушіть отриманий пінопласт (для цього може знадобитися до трьох діб).
Зверніть увагу
Приміщення обов'язково повинно добре провітрюватися, оскільки при виробництві пінопласту утворюється токсична речовина формальдегід.