Як почистити реєстр.

Реєстр Windows - база даних, в якій зберігається інформація про всі встановлені на комп'ютер додатках, унікальних налаштуваннях користувача, відомості про «залізі» комп'ютера і многая інша інформація. Реєстр зазнає постійних змін і періодично потребує очищення.
Вам знадобиться
  • - програма CCleaner.
Інструкція
1
Кожна встановлювана на комп'ютер програма записує інформацію про себе до реєстру, але далеко не кожна після деінсталяції підчищає всі свої хвости. Головне завдання очищення реєстру - позбутися від подібних сміттєвих записів, адже вони з часом суттєво уповільнюють роботу системи. Вручну таке завдання виконати дуже складно, тому вдамося до допомоги спеціального додатку, метою якого є автоматичне очищення і оптимізації роботи реєстру.
2
Як приклад розглянемо роботу програми CCleaner. Це безкоштовне і зручний додаток. Перш за все, скачайте його і встановіть на свій комп'ютер.
3
Відкрийте програму і ознайомтеся з головним вікном програми. Знайдіть у лівій панелі пункт « Реєстр », його значок - розлітається куб блакитного кольору. Клікніть на ньому. В панелі «Цілісність реєстру», яка розташовується правіше значка, відзначте галочками всі пункти, це дозволить найбільш повно провести очистку реєстру. Потім натисніть кнопку «Пошук проблем» внизу вікна.
4
Прогрес сканування відображається вгорі головного вікна програми, у вигляді заповнюється смуги. У міру сканування, у списку будуть з'являтися пункти помилкових записів реєстру. Дочекайтеся закінчення сканування.
5
Після завершення процесу сканування, натисніть кнопку «Виправити». Програма запропонує вам зберегти резервні копії зроблених змін. Натисніть Ок. Завдяки цьому можна буде відновити реєстр, якщо після чистки, комп'ютер буде гірше працювати.
6
У наступному вікні, програма буде пропонувати вам варіанти вирішення знайдених проблем. Кнопка «Виправити» - виправляє по одному пункту зі списку. Кнопка «Виправити зазначені» - автоматично виправляє всі знайдені помилки, відмічені в списку. За замовчуванням зазначаються всі пункти списку, за бажанням ви можете змінити це. Натисканням на галочку прибрати відмітку з тих, які побажаєте залишити без змін. У звичайному випадку рекомендується натиснути кнопку «Виправити зазначені». Після завершення роботи, натисніть кнопку «Закрити». Закрийте вікно програми.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vGqCMURdNhU
Зверніть увагу
Перед внесенням змін до реєстру, настійно рекомендується зробити його резервну копію.
Корисна порада
Подібну чистку реєстру найкраще проводити після кожного видалення програми.
Для боротьби з постійними «пригальмовування» системи в хід йдуть всі засоби: видалення непотрібних програм, дефрагментація дискового простору і т.д. Але ці методи допомагають лише частково, тому на високу продуктивність впливає розмір файлів реєстру, які з часом стають значно більше свого початкового розміру.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Wise Registry Cleaner.
Інструкція
1
Якщо ви ще не знали, що існує системний реєстр, можливо, для вас це буде відкриттям. Реєстр - це подібність журналу, в який записується кожна дія системи: установка або видалення програм, створення або редагування файлів і папок і т.д. Щоб повернути операційній системі колишню спритність, необхідно провести очищення реєстру від невикористовуваних ключів і параметрів.
2
Для цього можна скористатися безкоштовною програмою Wise Registry Cleaner, скачати яку можна за наступним посиланням http://www.wisecleaner.com/download.html. Перейдіть до блоку Wise Registry Cleaner Free і натисніть кнопку Free Download, щоб завантажити стандартну версію. Для скачування Portable-версії натисніть відповідне посилання.
3
Після її установки ви можете завантажити додатково мовний пакет, для цього поверніться до офіційній сторінці програми в інтернеті і натисніть посилання Language Pack. На завантажившись сторінці натисніть посилання з віддається перевага перекладом і збережіть у відповідний недавно встановленої утиліті каталог.
4
Запуск програми здійснюється подвійним клацанням по ярлику на робочому столі (стандартна версія) або файлу WiseRegCleaner.exe (portable-версія). У головному вікні програми з'явиться спливаюче вікно, в якому вам пропонують створити резервну копію для подальшого відновлення системи. Натисніть Yes або No залежно від ситуації.
5
Інтерфейс програми буде англійською мовою, поки ви його не зміните в налаштуваннях. Для цього натисніть кнопку Settings у правому верхньому куті вікна програми. На вкладці General перейдіть до блоку Default Language, із списку виберіть Russian і натисніть кнопку «ОК».
6
У головному вікні перейдіть до вкладки «Очищення реєстру» та натисніть кнопку «Старт» у нижній частині програми. По завершенню сканування натисніть кнопку «Чистка». Завершіть роботу програми і перезавантажте комп'ютер, щоб перевірити збільшення швидкості завантаження системи.