Як включити комп'ютер з диска.

Включення комп'ютера з диска звичайно потрібно для відновлення операційної системи після серйозних збоїв. Для правильного включення комп'ютера з компакт- диска необхідно виконати певну послідовність дій.
Інструкція
1
Для того, щоб завантажити комп'ютер з компакт- диска потрібно мати спеціальну версію операційної системи. розроблену для запуску з CD. Такі збірки називаються LiveCD, і створюються вони, як правило, на основі операційних систем з відкритим вихідним кодом. Однак існують версії операційних систем сімейства Windows, зроблені для формату LiveCD. Одну з них можна завантажити за посиланням http://philka.ru/forum/index.php?showtopic=6879. Після скачування запишіть дану збірку на CD-RW диск для використання його в екстрених ситуаціях, наприклад у випадку зараження комп'ютера вірусом або критичного збою налаштувань операційної системи.
2
Для того, щоб комп'ютер завантажувався з компакт- диска необхідно виставити його настройки таким чином, щоб пріоритет на носій, з якого завантажується операційна система, був виставлений на CD. Для цього необхідно зайти в BIOS комп'ютера натиснувши кнопки F1, F2 або F9 (залежно від виробника) відразу після включення живлення. В BIOS необхідно зайти у вкладку Boot Options (опції завантаження) і відредагувати чергу завантаження, поставивши CD першим в чергу. Після цього вставте компакт-диск у привід і завантажити комп'ютер за допомогою поєднання клавіш Ctrl + Alt + Del. Після закінчення перезавантаження дочекайтеся, коли на екрані з'явиться напис "Press any key to boot from CD". Тепер натисніть будь-яку клавішу для того, щоб завантаження з диска почалася.
3
Завантаження операційної системи з диска займе трохи більше часу, ніж стандартна. Після завантаження на екрані з'явиться робочий стіл з ярликами програм, що увійшли в збірку. Як правило, в збірку входять файлові менеджери, редактори реєстру і антивіруси, які допоможуть вирішити більшість проблем, що виникли із стандартною операційною системою.
Виробники сучасних системних блоків постійно модернізують передню панель. Після виносу на передню панель кнопок включення і перезавантаження комп'ютера , слідом перекочували аудіороз'єми та роз'єми USB. Але іноді трапляється так, що кнопка включення комп'ютера перестає працювати, а комп'ютер потрібно терміново включити. Без працюючої кнопки включення, системний блок перетворюється на металеву коробку, що не подає ознак життя. Для пожвавлення системного блоку можна включити його зсередини.
Вам знадобиться
  • Системний блок, інструкція до материнської плати, викрутка «+».
Інструкція
1
Розгорніть системний блок бічний стороною до себе. Зніміть бічну кришку блоку, з цим проблем у вас не виникне. Більшість системних блоків влаштовано так, щоб бічні стінки знімалися легко. Як правило, вони кріпляться за допомогою 2 гвинтів або пластикових засувок. Скористайтеся викруткою «+», щоб викрутити гвинти і зняти бічну стінку системного блоку. Вам необхідно загострити свою увагу на проводах, з'єднаних в шлейф, які будуть тягнутися від передньої панелі до материнської плати. Ви повинні побачити 4-5 пар проводів, в залежності від конфігурації системного блоку їх може бути більше.
2
На роз'ємі кожного проводу, які під'єднуються до материнської плати, ви побачите написи англійською мовою. Відразу варто відсіяти ті дроти, які вам не потрібні зовсім: роз'єм з написом USB вам не знадобиться, так само, як і Reset (кнопка перезавантаження комп'ютера ), HDD Led (індикатор роботи жорсткого диска), Power LED (індикатор включеного блоку живлення). Вам необхідно знайти пару проводів з написом на роз'ємі Power Switch (PW Switch), Power ON, On-Off. Все залежить від виробника материнської плати. Інформацію про призначення роз'ємів також можна дізнатися з інструкції до материнської плати.
3
Тепер витягніть роз'єм, який відповідає за включення комп'ютера . Озбройтеся кульковою ручкою: чим товще стержень у цієї ручки, тим краще. З'єднайте 2 оголених контакту (голки) кінчиком кулькової ручки. Торкання повинно бути швидке, інакше комп'ютер не увімкнеться. При боргом зіткненні (більше 5 секунд) на материнську плату надійде сигнал про вимикання комп'ютера . Оскільки комп'ютер у вас ще не включений, то вимикати вам нічого.
4
Після включення комп'ютера , бажано усунути причину несправності системного блоку.