Як побудувати будинок.

Будь-якій людині хочеться мати свій теплий і затишний будинок . Купувати готову будову або зводити будинок своїми руками - кожен вирішує самостійно. Але якщо ви хочете, щоб все в новому будинок е було зроблено як треба, звичайно, краще побудувати його самому або хоча б здійснювати керівництво в ході його будівництва.
Інструкція
1
Виберіть підходящу ділянку для будівельних робіт. При виборі ділянки звертайте увагу на наявність всіх необхідних комунікацій, перспективність району забудови, інфраструктуру. Бажано щоб на безпечному видаленні від ділянки (через підземні вод, ризику повеней) знаходилися річка, озеро чи ставок. Якщо ви завзятий грибник або любите у вільний час пополювати, вибирайте землю недалеко від лісового масиву.
2
Вивчіть перед покупкою кадастровий паспорт ділянки, в якому мають бути присутні такі відомості: - адреса місця розташування ділянки; - площа ділянки; - опис ділянки та маркування його кордонів; - категорія ділянки (дозвіл на використання його під будівництво); - якісні та економічні характеристики (оцінна вартість); - наявність на ділянці будівель (наприклад, у випадку покупки будинок а під знос).
3
Купіть обраний вами ділянку і оформите всі необхідні документи на право власності.
4
Замовте фахівцям-архітекторам проект майбутнього будинок а з урахуванням всіх ваших побажань. Особливу увагу приділіть фундаменту майбутнього будинок а, перед проектуванням якого повинні бути проведені всі необхідні роботи по вивченню грунту на території майбутнього будівництва.
5
Закупити всі необхідні матеріали, в залежності від того, чи збираєтеся ви будувати цегельний, брусований, каркасний будинок . Якщо ви плануєте скористатися послугами будівельної компанії, кошторис складайте з урахуванням всіх накладних витрат (проживання робітників, харчування, вивезення будівельного сміття та ін.).
6
Вирийте котлован за допомогою орендованого бульдозера. Це набагато вигідніше і безпечніше, ніж рити його самому або наймати бригаду землекопів. Прокладіть всі необхідні комунікації. Зробіть опалубку, щоб поверхня фундаменту була ідеально рівною. Доставте готовий бетон і залийте фундамент (це обійдеться вам дешевше, ніж замішувати бетон самому). Зачекайте 3-4 тижні, поки бетон остаточно застигне і позначте точне розташування майбутніх стін будинок а. Якщо ви будуєте брусований будинок , виготовте зруб, використовуючи свежеспіленний колоди.
7
Зведіть зовнішні і внутрішні стіни будинок а. Пам'ятайте, що стіни можуть бути несучими (на які лягає основне навантаження від власної ваги, даху і перекриттів) і самонесучими. Зведіть, якщо це необхідно і додаткові опори (стовпи, колони та ін.). Влаштуйте внутрішні приміщення (сходи, вікна, двері).
8
Виготовте покрівлю будівлі, використовуючи черепицю, руберойд, профнастил і пр. Утепліть стіни і дах.
Як побудувати двоповерховий будинок, не вдаючись до допомоги професійних бригад? Для цього необхідно ретельно продумати проект, підібрати оптимальні матеріали, а потім поступово здійснювати будівництво, чітко слідуючи вибраним проектом.
Інструкція
1
Бажаючи побудувати двоповерховий будинок, спочатку визначитеся з його призначенням, так як технологія будівництва дачних будиночків значно відрізняється від методів зведення котеджів для цілорічного проживання. Плануючи будівництво надійного будинку, закупите камінь-черепашник, оскільки будівля з даного матеріалу можна звести в стислі терміни. Повноцінний проект будівлі здатний виконати лише фахівець, тому купите готовий проект або скористайтеся типовими проектами, представленими в інтернеті або спеціалізованих виданнях.
2
Щоб побудувати двоповерховий будинок своїми руками, по-перше, починайте з риття траншеї по периметру майбутньої будівлі і заливки бетонного фундаменту, висота якого складає не менше метра. При підготовчих роботах окресліть периметр майбутньої будівлі, а потім вирівняйте поверхню ділянки, знявши верхній шар ґрунту. При створенні фундаменту зверніть увагу, не скупчуються Чи в траншеї грунтові води, а в разі їх виявлення поглибитеся в землю, зробивши фундамент більш високим і широким. Пам'ятайте, що фундамент повинен розташовуватися під всіма несучими стінами, інакше на них згодом можуть з'явитися тріщини.
3
Виконавши гідроізоляцію основи будинку, приступайте до зведення стін, чітко вирівнюючи кожен камінь за допомогою спеціального рівня і стежачи за стиками кутів, не забуваючи залишити місце для дверних і віконних прорізів. Після того як стіни першого поверху завершені, використовуйте плити перекриття або арматуру, щоб створити основу для другого поверху вашого будинку, а потім приступайте до зведення стін. Вибираючи спрощений варіант облаштування покрівлі, використовуйте двускатную покрівельну конструкцію, покриваючи її звичайним шифером.
4
Здійснюючи самостійне будівництво двоповерхового будинку, після зведення його коробки і монтажу даху зведіть всі внутрішні перегородки, змонтуйте драбину, заведіть всередину будівлі інженерні комунікації, а потім приступайте до установки вікон і вхідних дверей. Після цього проведіть фасадні роботи, утеплите зовнішні стіни, а потім обробіть їх структурної штукатуркою або недорогим сайдингом. Переходьте до внутрішніх робіт, виконуйте стяжку підлоги, вирівнювання і шпаклівку стін, а завершальним етапом стане вже чистове оздоблення, установка міжкімнатних дверей, облицювання підлоги та стін і створення інтер'єру.