Як відрізнити метанол від етанолу. перманганат число метанол.

Зовні метанол (технічний спирт) дуже схожий на етиловий спирт. Він володіє приблизно такою ж щільністю і коефіцієнтом рефракції (здатністю заломлювати сонячні промені). Має той же запах і колір. У лабораторних умовах відрізнити метанол від етанолу не складе великих туди. У домашніх умовах це зробити важче. Однак є кілька способів відрізнити етиловий спирт від метилового і без складного обладнання.
Вам знадобиться
  • - металева ємність (кружка, турка і т.п.),
  • - мідний дріт,
  • - газовий пальник (підійде побутова газова плита),
  • - градусник,
  • - прозора посуд (стакан),
  • - марганцівка.
Інструкція
1
Перший способ.Поставьте металеву ємність з випробуваної рідиною на палаючу газову горілку (плиту).
2
Виміряйте градусником температуру, при якій рідина почне закипати. Метанол кипить приблизно при 64оС, етанол - близько 78оС.
3
Другий способ.Скрутіте з мідного дроту невелику спіраль. Це потрібно для збільшення поверхні зіткнення міді і випробуваної рідини.
4
Розжарте мідний дріт дочиста, а краще - до чорноти: це та ступінь напруження, коли на поверхні дроту почне утворюватися оксид міді.
5
Занурте розпечену дріт в приготовлену ємність з випробуваної рідиною.
6
Понюхайте: якщо з'явився аромат прілого яблук - це етанол. Якщо ж виник різкий, неприємний і дратівливий слизову запах - це метанол .
7
Третій способ.Налейте випробувану рідина в прозору посуд.
8
Додайте в випробувану рідина трохи марганцівки (перманганату калію).
9
Якщо в рідині з'явилися пухирці газу - це метанол . Якщо бульбашок немає і запахло оцтом - це етанол.
Зверніть увагу
Аромат прілого яблук виливає альдегід. Різкий, неприємний запах - формальдегід. Він вкрай отруйний: можна навіть ослепнуть.Отлічіть етанол від метанолу поза лабораторією можна тільки в тому випадку, якщо спирти концентрованих п і не змішані один з одним. Якщо ж рідина є «коктейль» з етилового і метилового спирту, в побутових умовах провести точний аналіз практично не реально. Враховуючи, що метанол отруйний - краще не ризикувати.
Корисна порада
Відрізнити етанол від метанолу можна ще за допомогою іодоформной реакції: при змішуванні йоду, луги (гидрооксида натрію), етилового спирту і підігрітою до 50оС води, випадає жовтий осад - Йодоформ. Метанол такий реакції не дает.Пузирькі, котрі виділяються при взаємодії метанолу з перманганатом калію - це вуглекислий газ. А при окисленні етанолу марганцівкою, виділень газу немає - утворюється оцтова кислота. Цим користуються при очищенні етанолу від домішок метилового спирту.
Етанол або етиловий спирт, а в просторіччі - спирт або алкоголь, являє собою безбарвну летючу рідина зі специфічним запахом. Молекулярна формула - C2H5 (OH) .Як же розпізнати етанол серед інших схожих безбарвних рідин?
Інструкція
1
По-перше - за запахом. Всі ми знаємо характерний запах спирту! Його ні з чим не переплутати.
2
По-друге - якщо ви ризикнете спробувати на смак, то відразу зрозумієте, що це спирт. У роті відчуєте пекучий смак алкоголю.
3
По-третє - можна для достовірності спробувати підпалити краплю етанолу. Етиловий спирт - летючий, легко займистий, горить бездимним, нежарким полум'ям.
Зверніть увагу
Етанол - горюча речовина. Суміш його парів з повітрям вибухонебезпечна.
Корисна порада
Етанол використовується в медицині, хімічній, харчовій промисловості, в складі парфумерії та косметики. Може використовуватися як автомобільне і ракетне паливо.