Як спланувати робочий день.

Для того щоб робота була ефективною, продуктивною і приносила задоволення і самим співробітникам, і їх керівникам, недостатньо мати певну частку професіоналізму - дуже важливо також вміти планувати робочий день, так як правильна організація робочого часу може допомогти будь-якому співробітникові домогтися в роботі високих результатів без надмірних енерговитрат.
Інструкція
1
Виконуйте роботу не хаотично, а організовано. Сформуйте робочі блоки і розподіліть по ним завдання, які ви ставите перед собою на найближчий робочий день. Завдання розподіляйте згідно їх характером, складності, і іншим параметрам.
2
Працюючи, не переривати і не відволікайтеся. Якщо ви не будете відволікатися на дрібниці, ви виконаєте те чи інше завдання набагато швидше і якісніше, тому привчитеся не робити коротких перерв, після яких вам знову доведеться вливатися в робочу атмосферу, що вимагає часу.
3
Об'єднайте виконання подібних за характером завдань в один загальний блок і поставте перед собою завдання виконати цей блок цілком, і тільки після цього зробити невелику перерву.
4
Для того щоб виконати блок найбільш важливих і відповідальних завдань, заздалегідь встановіть неприйомні години, якщо ви по роботі спілкуєтеся з людьми. Встановіть певний період робочого дня, коли вас ніхто не повинен відволікати, і з вами ніхто не повинен говорити. На цей час двері вашого робочого кабінету повинні бути закриті, а ви зможете виконати важливу роботу в тиші і самотності, відключивши телефон та інтернет.
5
У випадку, коли в роботі необхідно проведення переговорів, сплануйте регламент переговорів так, щоб вони були максимально результативними при мінімальній енерговитратності. Всі аспекти, які мають бути обговорені, повинні поміститися в годину часу - жорсткі часові рамки допоможуть вам уникнути тривалих бесід ні про що.
6
Виконуючи роботу, встановлюйте пріоритети. Визначте, що потрібно зробити якомога швидше, а які завдання можуть почекати. Неможливо зробити відразу всі справи, які лежать перед вами, тому навчитеся розподіляти їх за значимістю та терміновості. Якщо ви встигнете зробити за робочий день найважливіші завдання, а інші залишите на потім, ви не будете відчувати стрес через те що день минув даремно, а термінова робота залишилася невиконану.
7
Деякі види роботи доручайте своїм співробітникам і іншим людям, якщо є така можливість. Використовуйте делегування повноважень для власної вигоди і досягнення робочої продуктивності.
8
Якщо перед вами лежить занадто об'ємне завдання, яке не можна виконати за один раз, розділіть його виконання на етапи і працюйте послідовно. Терміни виконання робіт встановлюйте для себе самі, так як тільки ви можете знати, який термін буде оптимальний саме для вас.
9
Найважливіші завдання щодо роботи виконуйте рано вранці, щоб з перших хвилин робочого дня відчувати себе успішним і впевненим у собі людиною. Крім того, важливо знати, в які денні години ви відчуваєте підйом працездатності, а в які - занепад. Організуйте свій робочий день відповідно до цих циклами і на час занепаду робочих сил не займайтеся занадто серйозними і складними завданнями.