Як зробити круглий отвір. Як вирізати отвір в пластиці.

В ремонтно-будівельної, а також у технічній сфері існує чимало ситуацій, коли необхідно зробити круглий отвір . Залежно від вихідного матеріалу, набору інструментів і діаметра необхідного отвори, існує кілька способів, що дозволяють зробити це.
Вам знадобиться
  • - ніж;
  • - пробійник і молоток;
  • - дриль і коловорот;
  • - лобзик;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Найпростіший варіант круглого отвору в дереві можна отримати за допомогою ножа - кінчик ножа встановіть на те місце, де ви хочете зробити отвір , а потім робіть ножем обертальні рухи до отримання круглого отвору. Ще один простий спосіб отримання круглого отвору маленького діаметра - за допомогою цвяха. Просто забийте цвях, зігніть його під прямим кутом, а потім вийміть його.
2
Круглі отвори в гумі, картоні, шкірі можна отримати, використовуючи пробійник - загострену металеву трубочку. Покладіть матеріал на шматочок дерева. Поставте на нього пробійник і, стукнувши по ньому молотком, отримаєте отвір . У пластмасі невеликі круглі отвори можна отримати шляхом марнотратства. Розжарити цвях, або інший металевий предмет відповідної форми і прикладіть до пластмассе.Еслі необхідно зробити отвір в папері, картоні або тканини, це робиться за допомогою ножиць або дироколу.
3
Найпоширенішим інструментом для отримання круглих отворів різного діаметру є дриль або коловорот. Затисніть в патрон дриля свердло потрібного діаметру, або для просвердлювання великих отворів в дереві - фрезу по дереву (вони також бувають різного виду і форми, наприклад, плоскі або стаканчиком), а потім свердлите необхідне отвір . У плоских фрез в центрі є спеціальний виступ - напрямна, яку при свердлінні необхідно вставити в центр передбачуваного отвори. У фрез зі змінними стаканчиками, роль спрямовуючої грає свердло.
4
Великі круглі отвори можна випилювати лобзиком. Розмітьте отвір за допомогою шаблону або циркуля. Лінія повинна бути добре видна на матеріалі. Вставте в лобзик пилку. За допомогою свердла просвердлите отвір на розмітці, для того, щоб в нього вставити пилку. Вставте пилку в отвір і випилюють по контуру розмітки, притримуючи випилювати ділянку.
5
Отвори в природному середовищі, наприклад, в льоду або в землі, робляться за допомогою спеціальних пристосувань - бурів.
Корисна порада
Якщо отвори не зовсім точні, то їх можна допрацьовувати за допомогою круглих напилків.